• RSS
  • Izvještaj
  • Sastavi
  • Najava

U sklopu četvrtog kola MAXtv Prve lige ove su nedjelje u Zaprešiću Inter i Rijeka odigrali 1:1, dok je na Poljudu Hajduk slavio 4:0 nad Istrom 1961.

Inter-Zaprešić - Rijeka 1:1 (0:0)

Div iz predgrađa hrvatskog je viceprvaka dočekao kao osmoplasirana momčad ljestvice s upisanim jednim neriješenim rezultatom te dva poraza, odnosno, jednim osvojenim bodom, dok su Riječani u Zaprešić otišli s vrha tablice te s tri ostvarena slavlja i devet sakupljenih bodova.

Nakon što su mreže u Zaprešiću mirovale gotovo punih 90 minuta te nakon što Rijeka u 27. minuti nije uspjela iskoristiti kazneni udarac preko Marija Gavranovića, na ulasku u sudačku nadoknadu, točnije, u 90. minuti goste u vodstvo, pogotkom glavom po dodavanju Matea Maleša, dovodi upravo Gavranović da bi u 93. minuti s 11 metara Jakov Puljić osigurao izjednačenje 1:1 i podjelu bodova.

Hajduk - Istra 1961 4:0 (1:0)

Bili su Puljane ugostili kao četvrti te s dvije pobjede i odigranom utakmicom manje te tako i šest prvenstvenih bodova, dok su Zeleno-žuti u Split stigli kao pretposljednji s jednim remijem, dva poraza te jednim bodom.

U 43. minuti domaćina je u vodstvo doveo Franck Ohandza s 11 metara da bi se u nastavku mreža gostiju zatresla još tri puta. Ante Erceg u 60. je minuti siguran za 2:0 nakon proigravanja Ignacija Maganta, a devet minuta kasnije treći pogodak za domaću momčad postiže Fran Tudor petom po asistenciji Ahmeda Saida. Konačnu 4:0 pobjedu Hajduk je upisao po autogolu Nikole Žižića u 78. minuti.

Kolo će u ponedjeljak zaključiti Lokomotiva i Osijek.

11Franck Ohandza Zoa
42'
60'
25Kenan Hadžić
5Lorenco Šimić16Nikola Žižić
78'
15Ignacio Maganto Pérez10Abdelhakim Nour Bouhna
24Marko Pejić77Šime Gržan
26Toma Bašić5Ivica Jurkić
18Zvonimir Kožulj
65'
4Dejan Polić
27Hysen Memolla11Goran Roce
55'
32Fran Tudor
69'
99Jamilu Collins
63'
34Ardian Ismajli18Asen Kirilov Georgiev
50Ante Erceg
60'
73'
35Goran Paracki
73'
Pričuvni igrači
13Ivo Grbić1Ivan Brkić
8Nikola Vlašić
60'
20Darko Mišić
17Josip Juranović2Renato Gojković
14Tonći Mujan
73'
8Nikola Prelčec
73'
6Jefferson De Jesus Santos21Valentino Stepčić
44Marko Ćosić24Ivor Ljubanović
55'
22Said Ahmed Said
65'
27Marko Trojak
63'
Treneri
Marijan PušnikGoran Tomić

Četvrto kolo MAXtv Prve lige ove nedjelje nastavljaju Inter-Zaprešić i Rijeka te Hajduk i Istra 1961.

Div iz predgrađa hrvatskog viceprvaka dočekuje kao osmoplasirana momčad ljestvice s upisanim jednim neriješenim rezultatom te dva poraza, odnosno, jednim osvojenim bodom. U proteklom tjednu u svoje je redove Inter, pak, doveo belgijskog nogometaša Lucu Polizzija koji je stigao iz Genka, a protekle je sezone branio boje Maastrichta. Ovoga tjedna Inter je zaigrao i u prijateljskom susretu s Varaždinom kojeg je svladao 2:1.

Riječani u Zaprešić odlaze s vrha tablice te s tri ostvarena slavlja i devet sakupljenih bodova, a ovoga su tjedna završili i svoj ovosezonski europski put kada su u trećem pretkolu kvalifikacija za Europsku ligu zaustavljeni od Istanbul Basaksehira.

"Moramo gledati prema naprijed na način da smo u Prvoj ligi dobro krenuli. Utakmica protiv Istanbula ostavila je trag, vidjet ćemo još na koje igrače možemo računati. Inter je teška utakmica za koju se moramo dobro pripremiti. Moramo gledati na sebe kako bi zadržali kvalitetu igre. Smatram da Rijeka igra dobar nogomet. Ispadanje iz Europe je svima teško palo, a koncentracija nam je sada usmjerena prema Prvoj ligi. Inter je pokazao da može biti jako nezgodna ekipa", kazao je trener Rijeke Matjaž Kek.

Bili će Puljane ugostiti kao četvrti te s dvije pobjede i odigranom utakmicom manje te tako i šest prvenstvenih bodova, a u proteklom tjednu Hajduk je osigurao play-off Europske lige protiv Oleksandrije.

"Neke igrače ću odmoriti s obzirom da slijedi derbi s Dinamom. To ne znači da ćemo podcijeniti Istru 1961, vrlo ozbiljno shvaćamo tu utakmicu. Vjerujem da će se i ti igrači dokazati te da će se stvoriti širina kako u obrani tako i u napadu. Na utakmice koje su pred nama moramo se maksimalno koncentrirati i motivirati jer sve su jednako važne", izjavio je trener Hajduka Marijan Pušnik.

Zeleno-žuti u Split stižu kao pretposljednji s jednim remijem, dva poraza te jednim bodom, a u susretu s Hajdukom Istra 1961 neće moći računati na Josipa Vukovića zbog suspenzije.

Susret četvrtog kola MAXtv Prve lige između Intera i Rijeke u Zaprešiću je na rasporedu u 19 sati, dok će Hajduk i Istra 1961 na Poljudu zaigrati od 21 sat.

Izvori: nk-rijeka.hr