• RSS
  • Izvještaj
  • Sastavi
  • Najava

Peto kolo MAXtv Prve lige otvorili su Split i Cibalia, a susret na Parku mladeži završio je 2:2 i podjelom bodova.

Crveni su Vinkovčane dočekali kao osmoplasirani s po dva neriješena rezultata i dva poraza te dva osvojena boda, dok je Cibalia u Split stigla kao deveta s jednim remijem i tri pretrpljena poraza te jednim sakupljenim bodom.

Domaćina u 31. minuti u vodstvo dovodi Elis Bakaj da bi šest minuta kasnije na 2:0 povisio Josip Jurendić.

U nastavku, točnije, u 68. minuti Frane Vitaić iz slobodnog udarca smanjuje zaostatak svoje momčadi da bi konačnih 2:2 autogolom postavio Ivan Fuštar.

U subotu će peto kolo nastaviti Dinamo i Inter-Zaprešić te Rijeka i Lokomotiva, dok će ga u nedjelju zaključiti Istra 1961 i Slaven Belupo te Osijek i Hajduk.

1Tomislav Duka89Mladen Matković
90'+2'
6Frane Maglica4Ivan Zgrablić
4Kristijan Jakić22Frane Vitaić
67'
18Amir Rrahmani28Matija Mišić
44Jure Obšivač15Mate Crnčević
72'
21Ivan Pešić
84'
18Filip Žderić
3Maksim Vitus13Edi Baša
79'
19Elis Bakaj
31'
73'
17Luka Mijoković
86'
8Karolis Chvedukas6Josip Tomašević
13Josip Jurendić
37'
11Sandro Ugrina
90'+1'
5Ivan Fuštar
48'
88'
5Jure Jerbić
Pričuvni igrači
12Luka Kukić1Zvonimir Šubarić
15Matej Jukić
73'
3Perica Šare
14Marin Roglić7Marko Pervan
16Mateo Baturina2Matej Karačić
72'
7Antonio Samac8Ivan Prskalo
86'
11Božo Mikulić9Marko Dabro
9Filip Bojić
84'
24Matej Grafina
79'
Treneri
Vjekoslav LokicaStanko Mršić

Ovoga petka peto će kolo MAXtv Prve lige otvoriti Split i Cibalia na Parku mladeži.

Crveni Vinkovčane dočekuju kao osmoplasirani s po dva neriješena rezultata i dva poraza te dva osvojena boda, a u proteklom su tjednu u svoje redove trojicu novih igrača, 20-godišnjeg lijevog bočnog Josipa Filipovića, 24-godišnjeg napadača Mihovila Geljića te 24-godišnjeg veznog igrača Filipa Bojića te su odigrali i prijateljski susret s Orkanom kojeg su svladali 2:0.

Cibalia u Split odlazi kao deveta s jednim remijem i tri pretrpljena poraza te jednim sakupljenim bodom.

"Iako imamo igru to nam nije dovoljno za ostvariti pobjede. Igrači trebaju igrati čvrsto. Vjerujem u momke koji su do sada igrali, stojim iza njih, ali mora se promijeniti sam pristup igri. U redovima Splita bilo je dosta promjena, no igra na svom terenu, baziraju se na kontrama i polukontrama te se stoga mi trebamo dobro postaviti", izjavio je trener Cibalije Stanko Mršić.

Susret petoga kola MAXtv Prve lige između Splita i Cibalije na Parku mladeži na rasporedu je u 20 sati.