• RSS
  • Izvještaj
  • Sastavi
  • Najava

U prvom susretu ove subote u sklopu sedmoga kola MAXtv Prve lige Osijek je svladao Cibaliju 2:0, dok je Rijeka zatim s jednakim rezultatom bila bolja od Slaven Belupa.

Osijek - Cibalia 2:0 (0:0)

Bijelo-plavi su kao treći dočekali Vinkovčane te s četiri slavlja, jednim neriješenim rezultatom i jednim pretrpljenim porazom, kao i 13 osvojenih bodova, dok su Nebesko-plavi u Osijek na Slavonski derbi stigli kao osmi s po tri remija i tri poraza te tri sakupljena boda.

Nakon što su mreže mirovale u prvom poluvremenu, u 65. minuti Frane Vitaić gubi loptu na sredini terena, a koristi to Benedik Mioč koji s 15 metara zabija za 1:0.

Dvije minute kasnije u listu strijelaca upisuje se i Josip Knežević. Nakon pogreške gostujućeg vratara Mladena Matkovića, Gabrijel Boban kupi loptu i asistira Kneževiću u šesnaestercu za pogodak za domaćih 2:0.

Rijeka - Slaven Belupo 2:0 (1:0)

Hrvatski viceprvak je s vrha ljestvice ugostio Koprivničane te uz pet slavlja i jedan neriješen rezultat, kao i 16 prvenstvenih bodova, dok su se Farmaceuti našli na petom mjestu uoči susreta s Rijekom te s dvije pobjede, tri remija i jednim porazom, kao i devet bodova.

Domaćin do prvog pogotka u susretu dolazi u 29. minuti kada je iz slobodnog udarca siguran Florentin Matei, da bi gosti u 43. minuti, tik pred odlazak na odmor, ostali s igračem manje na terenu, a crveni je karton zaradio Aleksandar Jovičić.

U nastavku, točnije, u 58. minuti konačnih 2:0 s 11 metara postavlja Roman Bezjak.

Kolo će u nedjelju zaključiti Lokomotiva i Hajduk te Istra 1961 i Dinamo.

26Mate Maleš20Mario Gregurina
57'
15Matej Mitrović16Vedran Purić
28Filip Bradarić24Dino Štiglec
11Roman Bezjak
58'
18Gordan Barić
78'
6Stefan Ristovski26Božo Musa
14'
29Marko Vešović
11'
19Nikola Katić
17Mario Gavranović
75'
8Soren Ejlersgard Christensen
18Josip Elez5Aleksandar Jovičić
28'
42'
23Franko Andrijašević
64'
21Goran Zakarić
46'
10Florentin Matei
29'
22Mirko Ivanovski
69'
Pričuvni igrači
12Simon Sluga1Goran Blažević
5Dario Čanađija13David Arap
27Josip Mišić
64'
7Stefan Savić
99Haris Handžić17Mario Burić
46'
77Ivan Martic27Dominik Radić
20Alexander Gorgon
75'
23Helder Ribeiro Silva
57'
8Leonard Zuta
11'
9Heber Araujo Dos Santos
78'
Treneri
Matjaž KekŽeljko Kopić

Ove subote sedmo kolo MAXtv Prve lige nastavljaju Osijek i Cibalia te Rijeka i Slaven Belupo.

Bijelo-plavi kao treći dočekuju Vinkovčane te s četiri slavlja, jednim neriješenim rezultatom i jednim pretrpljenim porazom, kao i 13 osvojenih bodova, a ovoga su tjedna u svoje redove doveli 27-godišnjeg ukrajinskog nogometaša Dmitra Lopu.

"Gledao sam Vinkovčane dosta često, nije to ni u kojem slučaju momčad za podcjenjivanje. Imaju onaj poznati elan novog prvoligaša, motiv će im sigurno u Slavonskom derbiju biti jako velik, ali isto to očekujem i od svojih igrača. O nama će najviše ovisiti mogu li nas bilo čime iznenaditi. Mislim da smo se dobro pripremili, da su dečkima čiste glave i da znaju što nam ova utakmica bodovno može donijeti. Nadam se i dobroj atmosferi na stadionu i dobrom nogometu kakvog smo i dosad prezentirali, da ćemo biti na tom tragu i još malo bolji", izjavio je trener Osijeka Zoran Zekić.

Nebesko-plavi u Osijek na Slavonski derbi stižu kao osmi s po tri remija i tri poraza te tri sakupljena boda, a u susretu neće moći računati na Juru Jerbiča i Luku Mijokovića zbog kartona.

"Igrači su spremni te jedva čekaju susret kako bi odigrali čvrstu utakmicu. Osijek je, pak, sve bolji. U zraku se sve više osjeća napetost, obje momčadi žele dobro odigrati i ostati neporažene. Bit će teško, no znamo da možemo dobro odigrati i pomrsiti račune Osijeku", prokomentirao je trener Cibalije Stanko Mršić.

Hrvatski viceprvak s vrha ljestvice ugošćuje Koprivničane te uz pet slavlja i jedan neriješen rezultat, kao i 16 prvenstvenih bodova, a proteklog tjedna u svoje je redove doveo slovenskog nogometaša Matica Črnica.

"Još jedna izazovna utakmica je pred nama. Ekipa koja je izuzetno opasna sa svojom pas igrom i dobrom organizacijom. Morat ćemo odigrati izuzetno organizirano. Mnogo razmišljamo o Slavenu, no ključ svega je priprema naše ekipe. Naše jedino razmišljanje jest kako doći do novih bodova", kazao je trener Rijeke Matjaž Kek.

Farmaceuti su peti uoči susreta s Rijekom te s dvije pobjede, tri remija i jednim porazom, kao i devet bodova.

"Riječani su trenutno jedan od najtežih suparnika. Nakon ispadanja iz europskog natjecanja nogometaši Rijeke su potpuno koncentrirani na Prvu ligu gdje su uz Dinamo najveći kandidati za naslov prvaka. Pokušat ćemo taktički i disciplinirano zatvoriti prilaze našem golu te što bolje kontrolirati igru. To je jedini način da se odupremo snažnijem suparniku", rekao je trener Slaven Belupa Željko Kopić koji u susretu ne može računati na Nikolu Pokrivača i Vinka Međimorca.

Susret sedmoga kola MAXtv Prve lige između Osijeka i Cibalije na Gradskom je vrtu na rasporedu u 19 sati, dok će Rijeka i Slaven Belupo na Rujevici zaigrati od 21 sat.

Izvori: nk-osijek.hr, nk-rijeka.hr