• RSS
  • Izvještaj
  • Sastavi
  • Najava

Osmo kolo ove subote nastavili su Split i Istra 1961, a na Parku mladeži s 3:0 slavili su gosti koji su tako upisali prvo ovosezonsko prvenstveno slavlje, dok je u drugom susretu ove subote Osijek svladao Dinamo 1:0.

Split - Istra 1961 0:3 (0:2)

Crveni su kao sedmi dočekali Puljane te uz četiri neriješena rezultata i tri poraza, kao i četiri osvojena boda, dok su Zeleno-žuti u Split otišli kao pretposljednji s tri remija i četiri poraza te tri sakupljena boda.

U trećoj minuti susreta gosti na Parku mladeži dolaze do vodstva pogotkom Šime Gržana. Valentino Stepčić na lijevoj je strani pronašao Jamilua Collinsa koji ubacuje loptu pred domaća vratara, istu kupi Gržan i pogađa za gostujućih 1:0. Sedam minuta kasnije Stepčić s 11 metara, pak, bio siguran za 2:0 Istre 1961.

Domaćin u 72. minuti ostaje i s igračem manje na terenu, a crveni karton zaradio je Amer Dupovac. Konačnih 3:0 u 90. minuti postavio je Theophilus Solomon nakon dodavanja Stepčića petom.

Dinamo - Osijek 0:1 (0:1)

Modri su s drugog mjesta na ljestvici ugostili Osječane uz šest slavlja i jedan neriješen rezultat te 19 prvenstvenih bodova, dok su Bijelo-plavi uoči susreta osmoga kola bili treći s pet pobjeda te po jednim remijem i porazom, kao i 16 bodova.

Jedini, ujedno i pobjednički, pogodak u susretu na Maksimiru postigao je u drugoj minuti Josip Knežević. Knežević je sam krenuo u akciju, prošao kraj domaće obrane i s 15 metara zabio za 1:0 Osijeka.

Osmo kolo MAXtv Prve lige u nedjelju će zaključiti Slaven Belupo i Lokomotiva te Cibalia i Rijeka.

8Domagoj Antolić4Mateo Barać
60'
10Paulo Ricardo Ribeiro De Jesus Machado
59'
5Benedik Mioč
11Antenor Junior Fernandes Da Silva Vitoria7Gabrijel Boban
58'
15Armin Hodžić9Muzafer Ejupi
65'
88'
22Leonardo German Sigali10Antonio Perošević
73'
23Gordon Schildenfeld15Zoran Arsenić
24Ante Ćorić
72'
26Nikola Matas
35Borna Sosa28Andrej Lukić
87'
37Petar Stojanović
82'
30Josip Knežević
2'
80'
Pričuvni igrači
40Dominik Livaković13Marko Malenica
68'
5Jonas Gomes De Sousa11Josip ŠPOLJARIĆ
7Mario Šitum
72'
16Mihael Žaper
9Angelo Jose Henriquez Iturra
82'
17Mislav Leko
80'
18Domagoj Pavičić
59'
20Lovro Anić
21Daniel Olmo Carvajal23Alen Grgić
88'
26Filip Benković24Karlo Lulić
73'
Treneri
Zlatko KranjčarZoran Zekić

U subotu osmo kolo MAXtv Prve lige nastavljaju Split i Istra 1961 te Dinamo i Osijek.

Crveni kao sedmi dočekuju Puljane te uz četiri neriješena rezultata i tri poraza, kao i četiri osvojena boda, a u reprezentativnoj su stanci u svoje redove doveli četiri nova igrača, 22-godišnjeg veznjaka Marka Pavlovskog, 25-godišnjeg stopera Amera Dupovca, 25-godišnjeg veznog igrača Tonija Grkovića i 25-godišnjeg stopera Domagoja Boljata. Redove Splita onima Dinama zamijenio je, pak, Amir Rrahmani. Split je odigrao i prijateljsku utakmicu s Zrinjskim koja je završena bez pogodaka i pobjednika, a u susretu s Istrom 1961 Splićani neće moći računati na Kristijana Jakića zbog kartona.

Zeleno-žuti u Split odlaze kao pretposljednji s tri remija i četiri poraza te tri sakupljena boda, dok su svoje redove popunili veznim igračem Davidom Puclinom, desnim bekom Matom Milošem te lijevim bekom Mateom Bertošom, a u prijateljskom su susretu minimalno svladali Goricu.

"Čekaju nas ozbiljne utakmice, u stanci smo odradili sve što je bilo u programu. Spremni dočekujemo utakmicu u Splitu koja će biti jako teška i izazov za nas. Imaju iskusnog trenera kojeg jako dobro poznajem i koji sam jako dobro poznaje situaciju u Prvoj ligi. Momčad Splita je čvrsta i tvrda koja teško pobjeđuje, ali i teško gubi te prima jako malo golova. Protiv najjačih hrvatskih momčadi suprotstavili su se na najbolji način do samoga kraja", rekao je trener Istre 1961 Goran Tomić koji u susretu sa Splitom neće moći računati na Marija Lucija Da Silvu Juniora, dok su ozlijeđeni Goran Roce, Dejan Polić i Darko Mišić.

Modri će s drugog mjesta na ljestvici ugostiti Osječane, a do sada upisali šest slavlja i jedan neriješen rezultat te 19 prvenstvenih bodova, a u svoje su redove doveli Ivana Fiolića, Dinu Perića i Amara Rrahmanija, dok je Marko Rog krenuo put Napolija.

"Osijek je drugačiji nego prošlih godina. Imaju dobar start ove sezone, dobru momčad i sigurno da ih poštujem. Manje ih poznajem, no moji ih suradnici prate i znat ćemo napraviti organizaciju igre za pobjednički rezultat. Trebamo se i kroz tu utakmicu pripremati za Ligu prvaka", kazao je trener Dinama Zlatko Kranjčar.

Bijelo-plavi su uoči susreta osmoga kola treći s pet pobjeda te po jednim remijem i porazom, kao i 16 bodova, dok su u stanci ubilježili poraz 0:2 od Videotona te pobjedu 8:0 nad Radnikom.

"Ostali smo gotovo bez kompletne defenzivne vezne linije jer nam nedostaju Petrović, Vojnović, Lesjak i Pušić pa moramo tražiti neka nova rješenja na poziciji zadnjeg veznog. Želim da protiv Dinama budemo hrabriji i odlučniji, da igramo za gol više, bez obzira na snagu našeg protivnika. Moramo biti agresivni, stajati blizu protivničkih igrača i ne dopustiti im da se razmašu, tražeći svoje šanse, a ne isključivo razmišljajući kako se obraniti. Često se kaže da su to najlakše utakmice, no vidjet ćemo kako će reagirati moji igrači. Ni u kojem slučaju ne idemo tamo s već ubilježenim porazom, nego ćemo pokušati doći do pozitivnog rezultata, bez obzira na sve naše nedaće. Čeka nas definitivno najbolja momčad Prve lige, ali trebamo igrati svoju igru, nastojati se suprotstaviti na pravi način i zbog činjenice da nakon gostovanja u Maksimiru imamo tri uzastopna dvoboja na domaćem terenu", izjavio je trener Osijeka Zoran Zekić koji u susretu neće moći računati ni na Milovana Petrovikja zbog kartona.

Susret osmoga kola MAXtv Prve lige između Splita i Istre 1961 u Parku mladeži je na rasporedu u 17 sati, dok će Dinamo i Osijek na Maksimiru zaigrati od 19 sati.

Izvori: gnkdinamo.hr, nk-osijek.hr