• RSS
  • Izvještaj
  • Sastavi
  • Najava

U prvom susretu ove subote u sklopu desetog kola MAXtv Prve lige Inter i Slaven Belupo u Zaprešiću su odigrali 1:1, dok je Hajduk potom na Poljudu svladao Cibaliju 6:1.

Inter-Zaprešić - Slaven Belupo 1:1 (1:1)

Div iz predgrađa Koprivničane je dočekao kao osmi s jednim slavljem te po četiri neriješena rezultata i pretrpljena poraza, kao i sedam osvojenih bodova, dok su Farmaceuti u Zaprešić otišli kao šesti s dvije pobjede, tri remija i četiri poraza te devet sakupljenih bodova.

Domaćin u 11. minuti preko Ivana Blaževića dolazi do uvodnog pogotka da bi devet minuta kasnije Selim Bouadla poravnao rezultat na 1:1 te ujedno i postavio konačan rezultata susreta za podjelu bodova u Zaprešiću.

Hajduk - Cibalia 6:1 (1:1)

Bili su bili četvrti uoči susreta desetog kola s pet slavlja te po dva neriješena rezultata i poraza, kao i 17 prvenstvenih bodova, dok su Nebesko-plavi na Poljud stigli kao pretposljednji s četiri remija i pet poraza, kao i četiri boda.

Domaća momčad na Poljudu dolazi do vodstva u sedmoj minutu kada Ante Erceg asistira Ahmeda Saida Saida koji pogađa za 1:0. Gosti, međutim, u 34. minuti poravnavaju rezultat. Tomislav Čuljak prolazi po lijevoj strani, Frane Vitaić glavom ubacuje loptu u peterac, a Marko Dabro zabija za 1:1.

U nastavku susreta, točnije, u 54. minuti za 2:1 siguran je Franck Ohandza. U 72. minuti Zvonimir Kožulj pokušao je iz slobodnog udarca, no kupi potom odbijenu loptu od bloka i s 30 metara postavlja domaćih 3:1. Ohandza 12 minuta kasnije postiže i svoj drugi pogodak u susretu, a siguran za 4:1 je s 20 metara.

Peti pogodak za Hajduk u 87. minuti postigao je Jefferson de Jesus Santos, dok 6:1 dvije minute kasnije postavlja Marko Futacs.

Deseto kolo MAXtv Prve lige ove će nedjelje zaključiti Osijek i Istra 1961 te Rijeka i Split.

10Ivan Blažević
11'
5Aleksandar Jovičić
15Mislav Komorski7Stefan Savić
74'
8Andrea Ottochian
90'
8Soren Ejlersgard Christensen
20Khaled Mesfin9Heber Araujo Dos Santos
46'
9Marko Kolar
80'
11Selim Bouadla
20'
23Mario Brlečić15Fidan Aliti
21Jakov Puljić19Nikola Katić
26Antonio Bosec22Mirko Ivanovski
90'
25Tomislav Šarić
62'
24Dino Štiglec
22Jakov Filipović26Božo Musa
Pričuvni igrači
12Ante Mrmić12Antun Marković
19Marin Zulim
90'
4Vinko Međimorec
7Josip Šoljić
62'
13David Arap
90'
14Marjan Altiparmakovski
80'
16Vedran Purić
46'
6Tin Kulenović18Gordan Barić
32Luca Polizzi20Mario Gregurina
29Tomislav Hanžek30Bruno Bogojević
74'
Treneri
Samir ToplakŽeljko Kopić

Subota u desetom kolu MAXtv Prve lige donosi susrete Intera i Slaven Belupa u Zaprešiću te Hajduka i Cibalije na Poljudu.

Div iz predgrađa Koprivničane dočekuje kao osmi s jednim slavljem te po četiri neriješena rezultata i pretrpljena poraza, kao i sedam osvojenih bodova, a ovoga je tjedna u 1/16 finala Hrvatskog nogometnog kupa svladao BSK Bijelo Brdo 3:2, dok je u prvom kolu hrvatskog nogometnog prvenstva poražen u Koprivnici 0:2.

"Prvenstvo je prioritet, od njega se živi. Slaven Belupo ima dva boda više od nas, ali njemu "gori" više nego nama. Koprivničani imaju četiri prvenstvena poraza zaredom. No, svjestan sam da i mi imamo još dosta problema. Međutim, igramo doma, favoriti smo. Ova utakmica može nas vinuti i do petog mjesta. Vjerujem da ćemo biti pravi i zabilježiti pobjedu", rekao je trener Intera Samir Toplak koji u susretu sa Slaven Belupom neće moći računati na Ivana Čelikovića zbog kartona.

Farmaceuti u Zaprešić odlaze kao šesti s dvije pobjede, tri remija i četiri poraza te devet sakupljenih bodova, jednako koliko ih broji petoplasirana Istra 1961 koja se, pak, nalazi na poziciji više zbog bolje gol razlike, a ovoga tjedna u Varaždinu su u sklopu šesnaestine finala HNK-a svladali domaćina 4:2 nakon izvođenja jedanaesteraca.

"Slijedi nam gostovanje kod Intera u Zaprešiću gdje nam sigurno neće biti lako. Unatoč činjenici da smo ovoga tjedna igrali 120 minuta u susretu HNK-a s Varaždinom, spremni smo za prvenstveni dvoboj. Ove subote očekujem prekid prvenstvenih neuspjeha te se nadam da će svi igrači dati sve od sebe kako bi osigurali željeni rezultat", izjavio je trener Slaven Belupa Željko Kopić.

Bili su četvrti uoči susreta desetog kola s pet slavlja te po dva neriješena rezultata i poraza, kao i 17 prvenstvenih bodova, a ovoga su tjedna osigurali osminu finala Kupa slavljem nad Jalžabetom 6:0.

"Smatram da moja momčad može i želi više. U susretu s Cibalijom nema mnogo tajni, iz kruga u krug svaka će momčad znati više o svom suparniku. Cibalia je opasna iz prekida, dodatno smo analizirali protivnika, no ovakve utakmice su uvijek teške. Što se sastava tiče, imamo slatke brige", kazao je trener Hajduka Marijan Pušnik.

Nebesko-plavi na Poljud stižu kao pretposljednji s četiri remija i pet poraza, kao i četiri boda. U prošlome su tjednu, pak, stigli do osmine finala HNK-a svladavši Samobor 6:1 nakon produžetaka, a protiv Hajduka ne mogu računati na Matiju Mišića zbog kartona. U susretu prvoga kola domaćeg prvenstva Hajduk je u Vinkovcima slavio 2:0.

Susret desetog kola MAXtv Prve lige između Intera i Slaven Belupa u Zaprešiću je na rasporedu u 17 sati, dok će Hajduk i Cibalia na Poljudu zaigrati od 19 sati.

Izvori: inter.hr