• Izvještaj
  • Sastavi
  • Najava

Ovoga petka u sklopu desetog kola MAXtv Prve lige Dinamo je minimalno slavio nad Lokomotivom u Kranjčevićevoj.

Lokosi su Dinamo dočekali sa sedmog mjesta na ljestvici s dva slavlja, dva neriješena rezultata i pet pretrpljenih poraza te osam osvojenih bodova, dok su Modri u Kranjčevićevu otišli kao treći sa šest pobjeda te po jednim remijem i porazom, kao i s 19 sakupljenih bodova.

Nakon što su mreže mirovale do same završnice susreta, u 82. minuti Ivan Fiolić ubacio je loptu u kazneni prostora, Leonardo Sigali spušta je prsima za Filipa Benkovića koji pogađa za minimalno slavlje Dinama u Kranjčevićevoj.

U subotu deseto kolo MAXtv Prve lige nastavljaju Inter-Zaprešić i Slaven Belupo te Hajduk i Cibalia, dok će ga u nedjelju zaključiti Osijek i Istra 1961 te Rijeka i Split.

7Lovro Majer
70'
26Filip Benković
82'
25Jan Doležal
41'
19Josip Pivarić
3Fran Karačić11Antenor Junior Fernandes Da Silva Vitoria
31Luka Capan
83'
2El Arabi Hilal Soudani
14Luka Ivanušec18Domagoj Pavičić
18Eros Grezda
80'
24Ante Ćorić
46'
30Ivan Šunjić10Paulo Ricardo Ribeiro De Jesus Machado
68'
40Petar Bočkaj
68'
22Leonardo German Sigali
44Ante Majstorović29Ivan Fiolić
13Amir Rrahmani4Darick Kobie Morris
54'
Pričuvni igrači
23Ivan Filipović40Dominik Livaković
32Bruno Rihtar8Domagoj Antolić
8Luka Begonja23Gordon Schildenfeld
9Mirko Marić7Mario Šitum
54'
21Tibor Halilović21Daniel Olmo Carvajal
68'
20Denis Kolinger5Jonas Gomes De Sousa
28Maksim Oluić9Angelo Jose Henriquez Iturra
46'
Treneri
Tomislav Ivković

Petak u sklopu desetog kola MAXtv Prve lige donosi dvoboj Lokomotive i Dinama u Kranjčevićevoj.

Lokosi Dinamo dočekuju sa sedmog mjesta na ljestvici s dva slavlja, dva neriješena rezultata i pet pretrpljenih poraza te osam osvojenih bodova, dok su ovoga tjedna u sklopu 1/16 Hrvatskog nogometnog kupa svladali Krk 2:1.

Modri u Kranjčevićevu odlaze kao treći sa šest pobjeda te po jednim remijem i porazom, kao i s 19 sakupljenih bodova te novim trenerom Željkom Sopićem koji je klupu preuzeo po odlasku Zlatka Kranjčara, a Modri su, pak, u sklopu 1/16 HNK-a pobijedili Veli Vrh 5:0.

"Čeka nas prvenstveni ogled s Lokomotivom. To nam je prva prvenstvena utakmica nakon Rijeke i nakon tri poraza u nizu. Naravno da neće biti lagano, ali gotovo sam uvjeren da ćemo postići rezultat koji nas zadovoljava, a to je pobjeda. Svejedno hoće li to biti "pola - nula" ili 5:0, sutra se piše samo pobjeda. Karimi i Matel su još uvijek ozlijeđeni, Stojanović ima manjih problema i mislim da neće biti u kadru za utakmicu u Kranjčevićevoj. Ostali su igrači svi zdravi i spremni za Lokomotivu", kazao je trener Dinama Sopić.

Susret desetog kola MAXtv Prve lige između Lokomotive i Dinama u Kranjčevićevoj je na rasporedu u 18 sati.

Izvor: gnkdinamo.hr