• RSS
  • Izvještaj
  • Sastavi
  • Najava

U prvom susretu ove nedjelje u sklopu desetog kola MAXtv Prve lige Osijek i Istra 1961 u Gradskom su vrtu odigrali 1:1, dok je kolo zaključila Rijeka pobjedom 2:0 nad Splitom.

Osijek - Istra 1:1 (0:0)

Bijelo-plavi su kao drugi dočekali Puljane te uz sedam slavlja, po jedan neriješen rezultat i pretrpljen poraz, kao i 22 osvojena boda, dok su Zeleno-žuti u Osijek otišli kao šesti s dvije pobjede, tri remija i četiri poraza te devet osvojenih bodova.

Na pogodak u Gradskome vrtu čekalo se do 76. minuti kada je za domaćina siguran Muzafer Ejupi. Borna Barišić ubacio je loptu iz kornera, Aljoša Vojnovića probao glavom, no vratar Istre 1961 Vanja Iveša zaustavlja njegov pokušaj. Odbijenu loptu, međutim, koristi Ejupi koji pogađa za domaćih 1:0.

Pred sam kraj susreta, točnije, u 90. minuti Valentino Stepčić pucao je s 18 metara i postavio konačnih 1:1 za podjelu bodova u Osijeku.

Rijeka - Split 2:0 (2:0)

Hrvatski viceprvak Split je dočekao s vrha ljestvice te uz sedam slavlja i dva neriješena rezultata, kao i 23 prvenstvena boda, dok su Crveni u Rijeku stigli kao pretposljednji s četiri remija i pet poraza te četiri boda.

Domaćina je u vodstvo u 30. minuti doveo Alexander Gorgon. Filip Bradarić pokušao je s 20 metara, no lopta pogađa Gorgona koji zabija za 1:0. U sudačkoj nadoknadi prvoga poluvremena Mario Gavranović je asistirao za Stefana Ristovskog čiji pokušaj brani Tomislav Duka. Odbijenu loptu kupi Franko Andrijašević i pogađa za domaćih 2:0.

10Antonio Perošević
66'
16Nikola Žižić
55'
30Josip Knežević
83'
15Risto Mitrevski
37'
25Milovan Petrovikj
66'
21Valentino Stepčić
90'+1'
3Borna Barišić9Theophilus Solomon
4Mateo Barać
25'
7Mario Lucio Da Silva Junior
90'+3'
90'+3'
5Benedik Mioč13Mateo Bertoša
26Nikola Matas35Goran Paracki
88'
15Zoran Arsenić23Mato Miloš
8Aljoša Vojnović10Abdelhakim Nour Bouhna
78'
9Muzafer Ejupi
76'
99Jamilu Collins
90'+2'
Pričuvni igrači
13Marko Malenica33Ivica Ivušić
28Andrej Lukić
83'
8Nikola Prelčec
78'
23Alen Grgić2Renato Gojković
90'+3'
24Karlo Lulić77Šime Gržan
22Domagoj Pušić
66'
11Goran Roce
88'
27Dmytro Lopa22Lirim Kelmendi
7Gabrijel Boban
66'
92David Puclin
Treneri
Zoran ZekićGoran Tomić

Deseto kolo MAXtv Prve lige ove će nedjelje zaključiti Osijek i Istra 1961 te Rijeka i Split.

Bijelo-plavi kao drugi dočekuju Puljane te uz sedam slavlja, po jedan neriješen rezultat i pretrpljen poraz, kao i 22 osvojena boda, jednako koliko ih broji trećeplasirani Dinamo koji ima utakmicu više, a ovoga je tjedna Osijek slavljem 4:1 nad Vukovarom osigurao osminu finala Kupa.

"Džolan i Lesjak još nisu u kadru, a na ostale igrače možemo računati. Istra se u svakom slučaju podigla u formi, što pokazuju i njezini posljednji rezultati. Dobili su Split u gostima, nakon toga i Inter u Puli, a evo i u Kupu su bili uspješni. U tim susretima postigli su deset golova, primili samo dva, što dovoljno govori o tome da su sve bolji. Znali smo i prije početka sezone da će oni biti bolji nego što su bili pa smo zadovoljni što smo ih na samom startu malo uhvatili na „krivoj nozi“ i zasluženo pobijedili. Očekujem dobru i zanimljivu utakmicu, sigurno je da ćemo se dobro za njih pripremiti i nadam se nastaviti pobjedničku seriju", izjavio je trener Osijeka Zoran Zekić.

Zeleno-žuti u Osijek odlaze kao šesti s dvije pobjede, tri remija i četiri poraza te devet osvojenih bodova, a ovoga su tjedna u šesnaestini finala HNK-a svladali Neretvanac 3:1, dok su u prvom kolu domaćeg prvenstva minimalno poraženi kod kuće od Osijeka.

"Čeka nas gostovanje kojem se svi veselimo, momčad koja je hit prvenstva i koja je u euforiji te stoga s nestrpljenjem iščekujemo utakmicu da vidimo gdje smo trenutno u odnosu na takve momčadi. Osijek je u utakmici izraziti favorit, no sigurno će se i nas nešto pitati u tom susretu. Moja momčad je spremna, vlada odlična atmosfera, imamo tri pojede za redom", rekao je trener Istre 1961 Goran Tomić.

Hrvatski viceprvak Split dočekuje s vrha ljestvice te uz sedam slavlja i dva neriješena rezultata, kao i 23 prvenstvena boda, a ovoga tjedna u 1/16 finala Hrvatskog nogometnog kupa Rijeka je bila bolja od Croatije Đakovo 3:0.

"Izuzetno važna utakmica je pred nama. Nakon pobjede protiv Dinama i prolaska u Kupu normalno je da smo zbog pozicije na ljestvici pod lupom. Svi nas sad žele uloviti. Na nama je da pozitivnom utakmicom i rezultatom nastavimo gdje smo stali protiv Dinama. Split je na terenu puno konkretniji nego što to pokazuje bodovni saldo. Ima trenera koji ima red i disciplinu što se vidi. Moramo imati naglašenu želju da dođemo do našeg cilja, a to su bodovi", kazao je trener Rijeke Matjaž Kek.

Crveni u Rijeku stižu kao pretposljednji s četiri remija i pet poraza te četiri boda. Do osmine finala Kupa Splićani su stigli pobjedom 2:1 nad Pleternicom, a ovoga su tjedna svoje redove popunili 25-godišnjim napadačem Sandrom Ugrinom. U prvom su, pak, kolu hrvatskog nogometnog prvenstva poraženi na domaćem terenu od Rijeke 0:3.

"Rijeka je u ovoj utakmici apsolutni favorit, svi od nje očekuju pobjedu, radi se o stabilnom i kvalitetnom klubu s odličnim igračkim kadrom i sjajnim trenerom. Matjaž Kek zna što hoće, ima svoj stil kojeg stalno nadograđuje. Malo koja momčad može postići ovo što su oni postigli nakon što su izgubili pet ili šest ključnih igrača. Rijeka svaki prijelazni rok radi dodatni plus i evo ove sezone je prva na tablici. No, to ne znači da mi nećemo dati svoj maksimum i da ćemo se predati unaprijed. Igrat ćemo najbolje što možemo. Što će to donijeti? Nisam čarobnjak pa ne mogu ništa predviđati. Protiv Rijeke nema puno opcija, moramo se skupiti, moramo se braniti i poštivati taktičku disciplinu. To je jedini recept", prokomentirao je trener Splita Vjekoslav Lokica koji u susretu neće moći računati na Kristijana Jakića i Elisa Bakaja zbog kartona.

Susret desetog kola MAXtv Prve lige između Osijeka i Istre 1961 na Gradskom je vrtu na rasporedu u 17 sati, dok će Rijeka i Split na Rujevici zaigrati od 19 sati.

Izvori: nk-osijek.hr, nk-rijeka.hr, rnksplit.hr