• RSS
  • Izvještaj
  • Sastavi
  • Najava

Ove subote 11. kolo MAXtv Prve lige nastavila je Lokomotiva pobjedom nad Splitom 2:0, dok su Osijek i Inter-Zaprešić zatim odigrali 1:1.

Split - Lokomotiva 0:2 (0:0)

Crveni su Lokomotivu dočekali kao pretposljednji s četiri neriješena rezultata i šest pretrpljenih poraza, kao i četiri osvojena boda, dok su Lokosi kao sedmi otišli u Split te s po dvije pobjede i dva remija, kao i šest poraza te osam sakupljenih bodova.

Nakon što su mreže mirovale u prvom poluvremenu, u nastavku je dvostruki strijelac bio Eros Grezda. U 59. minuti Grezda, po asistenciji Lovre Majera, dovodi Lokomotivu u vodstvo na Parku mladeži da bi pet minuta kasnije postavio i konačnih 2:0, ponovno na dodavanje Majera.

Osijek - Inter-Zaprešić 1:1 (1:1)

Bijelo-plavi su Zaprešićane ugostili kao drugoplasirana momčad na tablici sa sedam slavlja, dva neriješena rezultata i jednim porazom te 23 prvenstvena boda, dok je Div iz predgrađa kao osmi stigao u Osijek te s jednom pobjedom, pet remija i četiri poraza, kao i osam bodova.

U 25. minuti domaćina u vodstvo dovodi Muzafer Ejupi s 11 metara da bi na isteku prvoga poluvremenu, tik pred odlazak na odmor, Tomislav Šarić, na ubačaj Antonija Boseca, bio siguran za izjednačenje 1:1.

U nedjelju će kolo zaključiti Dinamo i Hajduk derbijem na Maksimiru te Cibalia i Slaven Belupo susretom u Vinkovcima.

17Dino Špehar7Lovro Majer
28'
78'
21Ivan Pešić25Jan Doležal
3Maksim Vitus
78'
3Fran Karačić
10Petar Mišić
63'
14Luka Ivanušec
86'
19Elis Bakaj
68'
18Eros Grezda
58'
64'
5Božo Mikulić
68'
30Ivan Šunjić
8Karolis Chvedukas
53'
9Mirko Marić
69'
13Josip Jurendić44Ante Majstorović
70'
6Amer Dupovac13Amir Rrahmani
4Kristijan Jakić
83'
31Luka Capan
Pričuvni igrači
12Luka Kukić23Ivan Filipović
20Luka Grubišić
63'
11Ivan Antunović
69'
14Ivan Anton Vasilj
78'
21Tibor Halilović
86'
7Antonio Samac
68'
20Denis Kolinger
22Adnan Zahirović5Siniša Rožman
78'
11Domagoj Boljat8Luka Begonja
16Marko Pavlovski32Bruno Rihtar
Treneri
Vjekoslav LokicaTomislav Ivković

U subotu će 11. kolo MAXtv Prve lige nastaviti Split i Lokomotiva te Osijek i Inter-Zaprešić.

Crveni Lokomotivu dočekuju kao pretposljednji s četiri neriješena rezultata i šest pretrpljenih poraza, kao i četiri osvojena boda, jednako koliko ih broji i posljednja Cibalia koja se, pak, zbog lošije gol razlike nalazi na dnu ljestvice.

Lokosi kao sedmi odlaze u Split te s po dvije pobjede i dva remija, kao i šest poraza te osam sakupljenih bodova.

Bijelo-plavi će Zaprešićane ugostiti kao drugoplasirana momčad na tablici sa sedam slavlja, dva neriješena rezultata i jednim porazom te 23 prvenstvena boda, a ovoga su tjedna u prijateljskom susretu svladali Tim Osvježenje 2:1, dok protiv Inter-Zaprešića neće moći računati na Matea Baraća zbog kartona.

"Lesjak i Džolan još uvijek nisu u trenažnom procesu, sve drugo je manje više u redu. Inter teži kombinatornoj igri, ima dva, tri izvrsna igrača na koje ćemo morati obratiti pozornost. Meni se jedan među njima posebno sviđa, ali ga neću imenovati da mu dodatno ne „dižem rep“ prije ove utakmice. Nećemo mu davati „flaster“, nego ćemo ga preuzimati u određenim zonama terena kako smo to činili i s nekim drugim protivničkim igračima u prijašnjim dvobojima. No, mi se trebamo postaviti i ponašati tako da oni više razmišljaju o nama, nego mi o njima. Trebamo nametnuti svoj ritam svih 90 minuta, imamo za to i znanja i sposobnosti, samo moramo još malo više vjerovati u sebe", kazao je trener Osijeka Zoran Zekić.

Div iz predgrađa kao osmi stiže u Osijek te s jednom pobjedom, pet remija i četiri poraza, kao i osam bodova.

Susret 11. kola MAXtv Prve lige između Splita i Lokomotive na Parku mladeži na rasporedu je u 17 sati, dok će Osijek i Inter-Zaprešić na Gradskom vrtu zaigrati od 19 sati.

Izvor: nk-osijek.hr