• Izvještaj
  • Sastavi
  • Najava

12. kolo MAXtv Prve lige ovoga je petka otvorio Dinamo minimalnim slavljem nad Slaven Belupom u Koprivnici.

Farmaceuti su hrvatskog prvaka dočekali kao šesti s dva slavlja, pet neriješenih rezultata i četiri pretrpljena poraza te 11 osvojenih bodova, dok su Modri u Koprivnicu otišli kao treći sa sedam pobjeda te po dva remija i poraza, kao i 23 sakupljena boda, a igrači su na teren uoči početka utakmice izašli s transparentom "Za nogomet bez rasizma, diskriminacije i nasilja!" za podršku FARE "Football People" akcijskih tjedana, kao što će to činiti i igrači svih klubova sudionika MAXtv Prve lige u 12. kolu.

Nakon što su mreže mirovale u prvom poluvremenu, u 79. minuti gostima pobjedu donosi Junior Fernandes nakon odigranog duplog pasa s Hilal Soudanijem.

U subotu će 12. kolo MAXtv Prve lige nastaviti Lokomotiva i Istra 1961 te Inter-Zaprešić i Cibalia, dok će ga u nedjelju zaključiti Rijeka i Osijek te Hajduk i Split.

20Mario Gregurina
71'
8Domagoj Antolić
16Vedran Purić2El Arabi Hilal Soudani
85'
24Dino Štiglec5Jonas Gomes De Sousa
26Božo Musa10Paulo Ricardo Ribeiro De Jesus Machado
61'
19Nikola Katić9Angelo Jose Henriquez Iturra
8Soren Ejlersgard Christensen19Josip Pivarić
17Mario Burić22Leonardo German Sigali
22Mirko Ivanovski
65'
23Gordon Schildenfeld
9Heber Araujo Dos Santos
85'
24Ante Ćorić
66'
15Fidan Aliti77Alexandru Matel
29'
Pričuvni igrači
12Antun Marković98Adrian Šemper
13David Arap
85'
11Antenor Junior Fernandes Da Silva Vitoria
79'
66'
4Vinko Međimorec15Armin Hodžić
7Stefan Savić
65'
7Mario Šitum
18Gordan Barić
71'
18Domagoj Pavičić
61'
5Aleksandar Jovičić55Dino Perić
85'
14Kristijan Bistrović29Ivan Fiolić
Treneri
Željko KopićIvaylo Bogdanov Petev

Ovoga petka, nakon reprezentativne stanke, nastavlja se domaće prvenstvo, a 12. kolo MAXtv Prve lige otvorit će Slaven Belupo i Dinamo, a svi klubovi sudionici MAXtv Prve lige u 12. će kolu izaći na teren s transparentom "Za nogomet bez rasizma, diskriminacije i nasilja!" za podršku FARE "Football People" akcijskih tjedana.

Farmaceuti hrvatskog prvaka dočekuju kao šesti s dva slavlja, pet neriješenih rezultata i četiri pretrpljena poraza te 11 osvojenih bodova. Tijekom reprezentativne stanke Slaven Belupo je svoje redove popunio 29-godišnjim napadačem Josipom Tadićem te je odigrao prijateljski susret s Cibalijom koji je završio bez pogodaka. Također, vrijedi vidjeti hoće li u susretu s Dinamom moći nastupiti Selim Bouadla i Dalibor Stevanović koji su upitni zbog ozljeda.

"Dinamo je za nas kao i svaki drugi protivnik, iako je riječ o momčadi koja ima najveći broj kvalitetnih igrača. Uvjeren sam da će moja momčad dati sve od sebe te se dobro predstaviti, kao i pokazati da nije bez izgleda. Očekujem kvalitetnu utakmicu te se nadam dobrom rezultatu. Uistinu smo spremni za dvoboj s hrvatskim prvakom i idemo dati sve od sebe u utakmici", izjavio je trener Slaven Belupa Željko Kopić.

Modri u Koprivnicu odlaze kao treći sa sedam pobjeda te po dva remija i poraza, kao i 23 sakupljena boda, dok su na svom terenu u sklopu trećeg kola hrvatskog nogometnog prvenstva odigrali 1:1 s Farmaceutima.

"Nadam se da će Dinamo izgledati bolje nego u prošloj utakmici. Isto tako, vjerujem i nadam se da ćemo imati svoje prilike i više sreće da zabijemo gol. Slaven Belupo će sigurno tražiti dobar rezultat, ali mi trebamo ići po sva tri boda. Zadovoljan sam posljednjim treninzima jer su svi igrači dobro i nemamo ozlijeđenih igrača. Vratio se Matel i tijekom dana se vraća Fernandes, iako on ne konkurira za utakmicu u Koprivnici. Slaven Belupo je dobra momčad, ima dobru organizaciju igre i pripremili smo se za njih. Mi svakako trebamo tražiti dobar rezultat i pobjedu", kazao je trener Dinama Ivajlo Petev koji u susretu neće moći računati na Filipa Benkovića zbog kartona.

Susret 12. kola MAXtv Prve lige između Slaven Belupa i Dinama u Koprivnici je na rasporedu u 18 sati.

Izvor: gnkdinamo.hr