• RSS
  • Izvještaj
  • Sastavi
  • Najava

Ove subote 12. kolo MAXtv Prve lige nastavila je Lokomotiva slavljem 2:1 nad Istrom 1961, dok je u drugom susretu dana Inter-Zaprešić bio bolji od Cibalije s 1:0.

Lokomotiva - Istra 1961 2:1 (2:0)

Lokosi su Puljane dočekali kao peti s tri slavlja, dva neriješena rezultata i šest pretrpljenih poraza te 11 osvojenih bodova, dok su Zeleno-žuti uoči gostovanja u Zagrebu bili sedmi s dvije pobjede, četiri remija i pet poraza, kao i deset sakupljenih bodova, a igrači obje momčadi su na teren uoči početka utakmice izašli s transparentom "Za nogomet bez rasizma, diskriminacije i nasilja!" za podršku FARE "Football People" akcijskih tjedana, kao što će to činiti i igrači svih klubova sudionika MAXtv Prve lige u 12. kolu.

U desetoj minuti Fran Karačić ubacio je loptu za Sinišu Rožmana koji zabija za uvodnih 1:0 domaćina da bi 25 minuta kasnije Jan Doležal asistirao Mirku Mariću koji postavlja domaćih 2:0.

Konačnih 1:2 u 82. minuti postavio je Goran Roce.

Inter-Zaprešić - Cibalia 1:0 (0:0)

Div iz predgrađa Vinkovčane je dočekao kao osmi s jednim slavljem, šest neriješenih rezultata i četiri poraza te devet prvenstvenih bodova, dok su Nebesko-plavi u Zaprešić stigli kao pretposljednji s pet remija i šest poraza te pet bodova, a igrači obje momčadi su na teren uoči početka utakmice također izašli s transparentom "Za nogomet bez rasizma, diskriminacije i nasilja!" za podršku FARE "Football People" akcijskih tjedana.

Nakon što su mreže mirovale u prvom poluvremenu, u 76. minuti Jakov Puljić dovodi Inter u vodstvo te mu i donosi konačnu pobjedu.

U nedjelju će 12. kolo MAXtv Prve lige zaključiti Rijeka i Osijek te Hajduk i Split.

25Jan Doležal77Šime Gržan
59'
3Fran Karačić
23'
15Risto Mitrevski
14Luka Ivanušec99Jamilu Collins
79'
18Eros Grezda
76'
21Valentino Stepčić
90'+2'
30Ivan Šunjić9Theophilus Solomon
9Mirko Marić
35'
68'
35Goran Paracki
5Siniša Rožman
10'
7Mario Lucio Da Silva Junior
21Tibor Halilović
55'
23Mato Miloš
7'
44Ante Majstorović13Mateo Bertoša
13Amir Rrahmani18Asen Kirilov Georgiev
Pričuvni igrači
23Ivan Filipović33Ivica Ivušić
7Lovro Majer
68'
2Renato Gojković
17Endri Cekici10Abdelhakim Nour Bouhna
86'
59'
11Ivan Antunović11Goran Roce
82'
79'
40Petar Bočkaj
76'
8Nikola Prelčec
20Denis Kolinger
23'
22Lirim Kelmendi
7'
19Luka Viduka92David Puclin
Treneri
Tomislav IvkovićGoran Tomić

U subotu će 12. kolo MAXtv Prve lige nastaviti Lokomotiva i Istra 1961 te Inter-Zaprešić i Cibalia, a svi klubovi sudionici MAXtv Prve lige u 12. će kolu izaći na teren s transparentom "Za nogomet bez rasizma, diskriminacije i nasilja!" za podršku FARE "Football People" akcijskih tjedana.

Lokosi Puljane dočekuju kao peti s tri slavlja, dva neriješena rezultata i šest pretrpljenih poraza te 11 osvojenih bodova, dok su u trećem kolu remizirali 1:1 s Istrom 1961 na Drosini, a u reprezentativnoj su stanci u prijateljskom susretu s 3:1 svladali Olimpiju.

Zeleno-žuti su uoči gostovanja u Zagrebu sedmi s dvije pobjede, četiri remija i pet poraza, kao i deset sakupljenih bodova, dok su u reprezentativnoj stanci u prijateljskim susretima pobijedili Rovinj 7:1 te Rudar iz Velenja 1:0.

"Spremni dočekujemo ovako važnu utakmicu. Lokomotiva je momčad koja je u naletu forme, igra dobar nogomet, sigurno će to biti pravi test za nas da vidimo gdje smo u odnosu na ovako kvalitetnu momčad. Očekujemo utakmicu u pozitivnom i vedrom ozračju", izjavio je trener Istre 1961 Goran Tomić koji u susretu neće moći računati na Nikolu Žižića zbog kartona.

Div iz predgrađa Vinkovčane dočekuje kao osmi s jednim slavljem, šest neriješenih rezultata i četiri poraza te devet prvenstvenih bodova, a u reprezentativnoj je stanci u prijateljskim utakmicama sa 7:0 bio bolji od Strmeca te 2:0 od Celja.

"Rano je još da bi se pričalo o ključnim utakmicama, ali ova protiv Cibalije jako je važna. S pobjedom bismo se odvojili od Vinkovčana na sedam bodova i stekli potreban mir. U Vinkovcima smo vodili 3:2, imali dobru priliku za pobjedu, ali na kraju je završilo remijem. Sad je, vjerujem, na redu trijumf", rekao je Interov Josip Šoljić.

Nebesko-plavi u Zaprešić stižu kao pretposljednji s pet remija i šest poraza te pet bodova, a u sklopu trećeg kola domaćeg prvenstva na svom su terenu odigrali 3:3 s Interom, dok su u reprezentativnoj stanci osvojili treće mjesto na 6. memorijalnom turniru Blago Zadro nakon poraza na jedanaesterce od Širokog Brijega u polufinalnu te slavlja 4:1 nad Vukovarom 1991 u utakmici za treće mjesto.

"Dobro smo radili tijekom stanke, pripremali smo se za nastavak domaćeg prvenstva te ćemo pokušati iznenaditi Inter u Zaprešiću", prokomentirao je trener Cibalije Stanko Mršić.

Susret 12. kola MAXtv Prve lige između Lokomotive i Istre 1961 u Kranjčevićevoj je na rasporedu u 15 sati, dok će Inter i Cibalia u Zaprešiću zaigrati od 17 sati.

Izvor: inter.hr