• RSS
  • Izvještaj
  • Sastavi
  • Najava

U prvom susretu ove nedjelje u sklopu 12. kola MAXtv Prve lige Rijeka je s 3:0 svladala Osijek, dok je u drugom susretu dana Hajduk bio bolji od Splita s 2:1.

Rijeka - Osijek 3:0 (2:0)

Hrvatski viceprvak Osijek je dočekao kao vodeća momčad ljestvice uz devet slavlja i dva neriješena rezultata te kao do sada jedina neporažena ekipa u domaćem prvenstvu s 29 osvojenih bodova, dok su Bijelo-plavi u Rijeku stigli s treće pozicije na tablici te sa sedam pobjeda, tri remija i jednim porazom, kao i 24 sakupljena boda, a igrači obje momčadi su na teren uoči početka utakmice izašli s transparentom "Za nogomet bez rasizma, diskriminacije i nasilja!" za podršku FARE "Football People" akcijskih tjedana, kao što će to činiti i igrači svih klubova sudionika MAXtv Prve lige u 12. kolu.

Domaćin u vodstvo dolazi u 37. minuti kada po ubačaju Stefana Ristovskog glavom zabija Franko Andrijašević. Četiri minute kasnije na 2:0 povisuje Mario Gavranović koji kupi odbijenu loptu i postiže drugi pogodak za Rijeku.

U 60. minuti domaćih, a potom i konačnih 3:0 postavlja Alexander Gorgon nakon novog ubačaja Ristovskog, dok 11 minuta kasnije gosti ostaju s igračem manje na terenu nakon što drugi žuti karton dobiva Zoran Arsenić.

Hajduk - Split 2:1 (0:1)

Bili su uoči susreta 12. kola hrvatskog nogometnog prvenstva bili četvrti sa šest pobjeda, tri neriješena rezultata i dva poraza te 21 prvenstvenim bodom, dok su Crveni na Poljud otišli kao posljednji s četiri remija i sedam poraza te četiri boda, a igrači obje momčadi su na teren uoči početka utakmice izašli s transparentom "Za nogomet bez rasizma, diskriminacije i nasilja!" za podršku FARE "Football People" akcijskih tjedana, kao što su to činili i igrači svih klubova sudionika MAXtv Prve lige u 12. kolu.

Goste u 42. minuti u vodstvo dovodi Ivan Pešić koji biva siguran za 1:0 Splita. U 56. minuti domaćin dolazi do izjednačenja, s 11 je metara siguran Marko Futacs. Konačnih 2:1 za domaću momčad u 81. minuti postavio je Toma Bašić koji je siguran s 20 metara.

28Filip Bradarić15Zoran Arsenić
10'
71'
6Stefan Ristovski23Alen Grgić
46'
29Marko Vešović
83'
8Aljoša Vojnović
39'
8Leonard Zuta5Benedik Mioč
74'
17Mario Gavranović
41'
86'
30Josip Knežević
1'
46'
27Josip Mišić3Borna Barišić
18Josip Elez4Mateo Barać
23Franko Andrijašević
37'
7Gabrijel Boban
20Alexander Gorgon
56'
60'
80'
9Muzafer Ejupi
Pričuvni igrači
12Simon Sluga13Marko Malenica
5Dario Čanađija
83'
10Antonio Perošević
22Aleksandar Šofranac28Andrej Lukić
74'
99Haris Handžić17Mislav Leko
77Ivan Martic25Milovan Petrovikj
46'
11Matic Črnic
80'
22Domagoj Pušić
88'
46'
10Florentin Matei
86'
27Dmytro Lopa
Treneri
Matjaž KekZoran Zekić

Ove nedjelje 12. kolo MAXtv Prve lige zaključit će Rijeka i Osijek te Hajduk i Split, a svi klubovi sudionici MAXtv Prve lige u 12. će kolu izaći na teren s transparentom "Za nogomet bez rasizma, diskriminacije i nasilja!" za podršku FARE "Football People" akcijskih tjedana.

Hrvatski viceprvak Osijek dočekuje kao vodeća momčad ljestvice uz devet slavlja i dva neriješena rezultata te kao do sada jedina neporažena ekipa u domaćem prvenstvu s 29 osvojenih bodova.

"Veseli nas što je pred nama još jedna velika utakmica na našoj Rujevici. Svjesni smo kvalitete ekipe koja dolazi u goste. Oni su to potvrdili fenomenalnim rezultatima na gostovanjima. Osijek na terenu dobro izgleda. Imaju pojedince koji mogu riješiti utakmice, dosta su kompaktni i agresivni. Ekipa koja zaslužuje poštovanje i respekt", kazao je trener Rijeke Matjaž Kek.

Bijelo-plavi u Rijeku stižu s treće pozicije na tablici te sa sedam pobjeda, tri remija i jednim porazom, kao i 24 sakupljena boda, a u trećem su kolu minimalno poraženi od Riječana na svom terenu, dok su u reprezentativnoj stanci osvojili drugo mjesto na 6. memorijalnom turniru Blago Zadro svladavši s 8:0 u polufinalu Vukovar 1991 te pretrpjevši u finalu minimalan poraz od Širokog Brijega.

"Ne odstupamo od onoga što smo željeli provesti na terenu i u tim domaćim dvobojima, iako nismo rezultatski u tome uspjeli. No, pristup se ne mijenja, kao ni naš stav da želimo u svakom susretu doći do pobjede. Tako će biti i na Rujevici, bez obzira na sve Rijekine adute i njihovu kvalitetu. Svaki je susret prilika za osvajanje bodova pa tako i ovaj. Želimo biti opasni i konkretni. Mi smo u situaciji da su nam takve utakmice iznimno potrebne, daj Bože da ih je sve više jer samo tako možemo napredovati i probijati svoje granice. Treba se veseliti derbiju i pokazati sve ono najbolje što znamo i možemo", izjavio je trener Osijeka Zoran Zekić.

Bili su uoči susreta 12. kola hrvatskog nogometnog prvenstva četvrti sa šest pobjeda, tri neriješena rezultata i dva poraza te 21 prvenstvenim bodom, a u reprezentativnoj su stanci u prijateljskim susretima svladali Zrinjski i Zmaj 2:0.

"Treba u utakmicu krenuti ozbiljno, odgovorno, profesionalno i napadački od prve minute. Većina momčadi u Prvenstvu igra dosta zatvoreno i treba probiti taj bunker. Teško je to. Split ima nekoliko brzih igrača, treba pripaziti na njih i opasni su iz prekida. Moji igrači svakako trebaju pokazati svoju kvalitetu, dati sve od sebe i treba osvojiti tri boda", rekao je trener Hajduka Marijan Pušnik koji u susretu neće moći računati na Marka Ćosića i Jeffersona De Jesus Santosa zbog kartona te Francka Ohandzu, Antu Ercega i Josipa Kvesića zbog ozljeda.

Crveni na Poljud odlaze kao posljednji s četiri remija i sedam poraza te četiri boda, dok su u sklopu trećeg kola minimalno poraženi na Parku mladeži od Hajduka.

Susret 12. kola MAXtv Prve lige između Rijeke i Osijeka na Rujevici je na rasporedu u 15 sati, dok će Hajduk i Split na Poljudu zaigrati od 17 sati.

Izvori: nk-rijeka.hr, nk-osijek.hr