• RSS
  • Izvještaj
  • Sastavi
  • Najava

Ove subote 13. kolo MAXtv prve lige otvorili su Istra 1961 i Hajduk koji su na Drosini odigrali bez pogodaka i
pobjednika, dok je Dinamo zatim s 3:0 pobijedio Cibaliju na Maksimiru.

Istra 1961 - Hajduk 0:0 (0:0)

Zeleno-žuti su Hajduk dočekali kao osmi s dva slavlja, četiri neriješena rezultata i šest pretrpljenih poraza, kao i deset osvojenih bodova, dok su Bili bili treći uoči susreta 13. kola domaćeg prvenstva sa sedam pobjeda, tri remija i dva poraza, kao i 24 sakupljena boda.

U uvodnim minutama susreta pokušaje su imali Theophilus Solomon na jednoj, odnosno, Nikola Vlašić na drugoj strani, no vratari obje momčadi sigurni su među svojim vratnicama. Pred kraj prvoga dijela, Hamza Barry pokušao je goste dovesti u vodstvo, no Istrin vratar Ivica Ivušić zaustavlja njegov udarac.

Fran Tudor pokušao je u 60. minuti susreta, no njegova lopta odlazi pored gola. U posljednjim minutama dvobojaLorenco Šimić upućuje udarac prema domaćim vratima, no Ivušić je ponovno siguran. 90. minuta donijela je pokušaj Istre 1961 kojeg zaustavlja Josip Juranović te susret na kraju završava bez pogodaka i podjelom bodova na Drosini.

Dinamo - Cibalia 3:0 (2:0)

Modri su kao drugoplasirani ugostili Cibaliju te uz osam slavlja, dva neriješena rezultata i dva poraza, kao i 26 prvenstvenih bodova, dok su Nebesko-plavi kao posljednji otišli u Zagreb s pet pobjeda i sedam poraza te pet bodova.

U 34. minuti domaćina u vodstvo dovodi El Arbi Hilal Soudani koji kupi odbijenu loptu i zabija glavom. Tik pred odlazak na odmor, točnije, u 42. minuti Angelo Henriquez s ruba šesnaesterca postavlja 2:0 za Dinamo. Konačnih 3:0 u 75. minuti postavio je Mario Šitum.

U nedjelju će 13. kolo MAXtv Prve lige zaključiti Osijek i Lokomotiva te Rijeka i Inter-Zaprešić.

2El Arabi Hilal Soudani
33'
69'
2Matej Karačić
9Angelo Jose Henriquez Iturra
42'
3Perica Šare
60'
66'
10Paulo Ricardo Ribeiro De Jesus Machado
86'
5Jure Jerbić
85'
11Antenor Junior Fernandes Da Silva Vitoria6Josip Tomašević
18Domagoj Pavičić9Marko Dabro
74'
19Josip Pivarić10Marko Pervan
56'
22Leonardo German Sigali13Edi Baša
24Ante Ćorić
64'
15Mate Crnčević
26Filip Benković17Luka Mijoković
77Alexandru Matel21Vlatko Šimunac
Pričuvni igrači
40Dominik Livaković12Marko Ivkić
7Mario Šitum
76'
69'
11Fran Šutalo
15Armin Hodžić19Tomislav Čuljak
66'
23Gordon Schildenfeld20Marko Kraljević
25Bojan Knežević
64'
28Matija Mišić
56'
29Ivan Fiolić
86'
24Matej Grafina
37Petar Stojanović25Tiago Rodrigues Faria
74'
Treneri
Ivaylo Bogdanov PetevStanko Mršić

Ove subote 13. kolo MAXtv Prve lige nastavljaju Istra 1961 i Hajduk te Dinamo i Cibalia.

Zeleno-žuti Hajduk dočekuju kao osmi s dva slavlja, četiri neriješena rezultata i šest pretrpljenih poraza, kao i deset osvojenih bodova, a u četvrtom su kolu na Poljudu poraženi 0:4.

"Imamo malih problema jer je Collins gotovo cijeli tjedan bio bolestan pa nije trenirao i vjerojatno neće biti u konkurenciji, Miloš je imao operaciju prsta nakon utakmice s Lokomotivom i bit će van pogona neko vrijeme, a vani je i Kenan Hadžić koji ima problema s tetivom. Ovo je dosta bitna utakmica za nas nakon dva poraza u posljednja dva susreta. Bez obzira na to što dolazi Hajduk, želimo pobijediti kako bi se vratili na pravi put. Uvjeti za igru će biti teški, ali kako njima, tako i nama. Hajduk je ekipa koja ima svoju prepoznatljivu igru. U momčadi ima puno stranaca i dosta često rotira igrače. Znamo jako dobro koji sustav igraju i mislim da nas ne mogu nešto posebno iznenaditi", rekao je pomoćni trener Istre 1961 Darko Raić Sudar.

Bili su treći uoči susreta 13. kola domaćeg prvenstva sa sedam pobjeda, tri remija i dva poraza, kao i 24 sakupljena boda.

"Vjerujem u svoje momke i da mogu igrati bolje. Istra 1961 se digla u igri, iako ne na tablici. Nakon četiri utakmice koje smo analizirali u posljednje vrijeme, to je druga momčad s obzirom na onu s početka sezone. Promijenili su sustav igre, no smatram da smo to dobro analizirali, momci su spremni za utakmicu i sada je sve na njima", izjavio je trener Hajduka Marijan Pušnik.

Modri kao drugoplasirani ugošćuju Cibaliju te uz osam slavlja, dva neriješena rezultata i dva poraza, kao i 26 prvenstvenih bodova, a ovoga su tjedna u sklopu trećeg kola Lige prvaka na Maksimiru pretrpjeli minimalan poraz od Seville.

"To je susret koji moramo dobro odigrati i osvojiti tri boda. Tako moramo igrati, ne samo sutra već u svakoj utakmici u našem prvenstvu. Nadam se da će igrači koji će sutra zaigrati iskoristiti šansu, da odigraju dobro i da naposljetku budemo zadovoljni nakon 90 odigranih minuta", kazao je trener Dinama Ivajlo Petev koji u susretu neće moći računati na ozlijeđenog Domagoja Antolića.

Nebesko-plavi kao posljednji odlaze u Zagreb s pet pobjeda i sedam poraza te pet bodova, dok je u sklopu četvrtog kola hrvatskog nogometnog prvenstva hrvatski prvak u Vinkovcima slavio 2:0.

"Pred nama je utakmica s Dinamom, najboljom momčadi u domaćem prvenstvu. Vjerujem kako će susret biti dobar, ali i da je prethodni dvoboj s Interom pokazao kako i drugi moraju razmišljati o nama. Gledali smo Dinamo u posljednje vrijeme i dakako da ima dobrih i loših strana", prokomentirao je trener Cibalije Stanko Mršić.

Susret 13. kola MAXtv Prve lige između Istre 1961 i Hajduka na Drosini je na rasporedu u 15 sati, dok će Dinamo i Cibalia zaigrati od 17 sati.

Izvori: nkistra1961.hr, gnkdinamo.hr