• RSS
  • Izvještaj
  • Sastavi
  • Najava

U prvom susretu dana ove nedjelje u sklopu 14. kola MAXtv Prve lige Rijeka je s 2:0 svladala Lokomotivu u
Kranjčevićevoj, dok je Hajduk zatim minimalno pobijedio Osijek.

Lokomotiva - Rijeka 0:2 (0:0)

Lokosi su kao peti dočekali Riječane te s četiri slavlja, dva neriješena rezultata i sedam pretrpljenih poraza, kao i 14 osvojenih bodova, dok je hrvatski viceprvak s vrha ljestvice otišao u Zagreb te uz 11 pobjeda i dva remija, kao i 35 sakupljenih bodova.

Nakon što su mreže mirovale u prvom poluvremenu, Franko Andrijašević u 64. minuti kupi odbijanac i zabija za 1:0 Riječana. Na 2:0 u 79. minuti povisuje Alexander Gorgon po dodavanju Josipa Mišića.

Hajduk - Osijek 1:0 (1:0)

Bili su bili četvrti uoči susreta 14. kola domaćeg prvenstva sa sedam slavlja, četiri neriješena rezultata i dva poraza te 25 prvenstvenih bodova, dok su Bijelo-plavi na Poljud stigli kao treći s osam pobjeda, tri remija i dva poraza, kao i 27 bodova.

Domaćinu je pobjedu donio Marko Futacs u 16. minuti kada zabija na dodavanje Savvasa Gentsogloua.

14. kolo MAXtv Prve lige u ponedjeljak će zaključiti Cibalia i Split.

6Jefferson De Jesus Santos5Benedik Mioč
90'
9Márkó Futács
16'
90'+1'
7Gabrijel Boban
57'
17Josip Juranović
38'
8Aljoša Vojnović
19Hamza Barry
64'
3Borna Barišić
33'
23Zoran Nižić
53'
9Muzafer Ejupi
27Hysen Memolla10Antonio Perošević
44Marko Ćosić15Zoran Arsenić
50Ante Erceg
87'
26Nikola Matas
32Fran Tudor
78'
28Andrej Lukić
39'
90Savvas Gkentsoglou
58'
30Josip Knežević
82'
Pričuvni igrači
1Dante Stipica12Borna Žitnjak
3Josip Kvesić17Mislav Leko
90'
88Frane Vojković21Mile Škorić
16Ivan Mastelić23Alen Grgić
26Toma Bašić
78'
24Karlo Lulić
82'
18Zvonimir Kožulj
58'
25Milovan Petrovikj
15Ignacio Maganto Pérez
87'
27Dmytro Lopa
57'
Treneri
Marijan PušnikZoran Zekić

U nedjelju 14. kolo MAXtv Prve lige nastavljaju Lokomotiva i Rijeka te Hajduk i Osijek.

Lokosi kao peti dočekuju Riječane te s četiri slavlja, dva neriješena rezultata i sedam pretrpljenih poraza, kao i 14 osvojenih bodova. U susretu petog kola hrvatskog nogometnog prvenstva minimalno su poraženi na Rujevici. Osmina finala Kupa Lokomotivi je donijela dvoboj s Vinogradarom koji je svladan 2:1.

Hrvatski viceprvak s vrha ljestvice odlazi u Zagreb te uz 11 pobjeda i dva remija, kao i 35 sakupljenih bodova, dok je u osmini finala Kupa Hrvatske nakon produžetaka svladao Rudeš 5:3.

"Pred nama je teška utakmica protiv protivnika koji se dignuo nakon pozitivnih rezultata u posljednjim utakmicama. Svjesni smo činjenice da će biti teška i izazovna utakmica i da moramo napraviti sve da izgledamo kvalitetno, organizirano i disciplinirano te iskoristimo kvalitetu koju imamo. Lokomotiva je kvalitetno vođena ekipa, imaju odlične uvjete za rad. Ekipa koja s mladim igračima drži ritam i možemo se svi skupa sjetiti utakmice na Rujevici. To je za nas možda bila i najteža utakmica, posebice u drugom poluvremenu kad je Lokomotiva stvarno dobro izgledala", kazao je trener Rijeke Matjaž Kek.

Bili su četvrti uoči susreta 14. kola domaćeg prvenstva sa sedam slavlja, četiri neriješena rezultata i dva poraza te 25 prvenstvenih bodova, a u osmini finala HNK-a s 2:1 su svladali Solin.

"Osijek je uložio sredstva, doveo je određene igrače, bili su dobri i prije, nastavili su dobro raditi. Fizički su vrlo jaki, imaju tri, četiri brza igrača, opasni su u gostima posebice u polukontri, skoro da i ne vidim njihove loše strane. No, nismo ni mi loši. U dobrom smo kretanju rezultata. Očekuje nas otvorena utakmica i priželjkujem pobjedu i dobru igru svojih momaka", izjavio je trener Hajduka Marijan Pušnik koji u susretu neće moći računati na Lorenca Šimića i Ahmeda Saida Saida zbog kartona te Francka Ohandzu, Ardiana Ismajlija i Nikolu Vlašića zbog ozljeda.

Bijelo-plavi na Poljud stižu kao treći s osam pobjeda, tri remija i dva poraza, kao i 27 bodova. Osijek i Hajduk u petom su kolu na Gradskom vrtu odigrali 1:1. Do četvrtfinala Hrvatskog nogometnog kupa Osječani su stigli slavljem 2:1 nad Šibenikom, dok u susretu s Hajdukom ne mogu računati na Domagoja Pušića zbog kartona.

"Hajduk je uvijek Hajduk i o tomu je suvišno govoriti. Njihovi rezultati iz prvenstvenih utakmica daju nam do znanja da su se stabilizirali i da imaju sasvim dobru momčad s dosta pojedinaca koji individualnom kvalitetom mogu rješavati utakmice. Osim toga, oni redovno imaju i taj navijački vjetar u leđa, a to iz njihovih igrača izvlači i onaj dodatni motiv da opravdaju očekivanja i pruže najviše i najbolje što mogu. Jasno je da ćemo morati biti na visokoj razini, ako želimo ostvariti svoje rezultatske ambicije. To podrazumijeva puno, puno bolji nastup nego nedavno na Rujevici. Onakvo izdanje ne smijemo ponoviti jer bi to značilo još jedan poraz", rekao je trener Osijeka Zoran Zekić.

Susret 14. kola MAXtv Prve lige između Lokomotive i Rijeka u Kranjčevićevoj je na rasporedu u 15 sati, dok će Hajduk i Osijek na Poljudu zaigrati od 17 sati.

Izvori: nk-rijeka.hr, nk-osijek.hr