12.05.2024. 17:00
2 : 1Slaven Belupo
12.05.2024. 19:10
1 : 1Hajduk

Pobjednički niz Rijeke u SuperSport HNL-u prekinut je u nedjelju u Kranjčevićevoj, a prvi strijelac lige postao je osječki junak dana.

28.04.2024. 21:30

Gorica - Osijek 0:3 (0:1)

Vodeći strijelac SuperSport HNL-a Mierez odveo je Osijek do pobjede na gostovanju kod Gorice, što je momčadi Zorana Zekića bila četvrta uzastopna gostujuća pobjeda.

Precizan je bio u posljednjim sekundama prvog dijela nakon odbijene lopte, potom glavom na početku drugog poluvremena te naposljetku desetak minuta prije kraja, nakon pogreške Banića i nesebične asistencije Bukvića.

Osijek tako s bodom prednosti ispred Lokomotive dočekuje izravni okršaj za četvrto mjesto na svojoj Opus Areni, a Gorica je ostala na bod iza Varaždina.

Lokomotiva - Rijeka 3:1 (2:0)

Nakon niza pobjeda bez primljenog pogotka, Rijeka je morala priznati poraz na gostovanju kod Lokomotive, koja je pobjedom zadržala korak za četvrtoplasiranim Osijekom.

Prva dva pogotka Zagrepčani su postigli iz prekida, a pri kraju prvog poluvremena najbolje su se snašli Mudražija i Šotiček. Obregon je sredinom nastavka smanjio zaostatak gostiju, da bi Šotiček svojim drugim pogotkom, u sudačkoj nadoknadi, ispisao na semaforu konačnih 3:1.

Rijeka tako u veliki derbi s Dinamom na Rujevici ulazi s bodom manje od Modrih (72-71).

Još vijesti s oznakama: Rijeka, Osijek, Lokomotiva, Gorica