18.05.2024. 17:00
18.05.2024. 19:10
19.05.2024. 17:00
19.05.2024. 19:30

U izravnom ogledu za četvrto mjesto SuperSport HNL-a, Osijek je pred svojim navijačima svladao Lokomotivu, dok je u ranijem terminu Slaven Belupo nadoknadio pogodak zaostatka i naposljetku visoko porazio Goricu.

04.05.2024. 21:30

Slaven Belupo - Gorica 4:1 (1:1)

Prvo je poluvrijeme obilježila teška ozljeda gostujućeg braniča Đekića, koji je prevezen u bolnicu na operaciju, no Gorica je unatoč tome povela u 41. minuti, lijepim pogotkom Vujnovića. Međutim, još je ljepše samo dvije minute poslije uzvratio Mioč za 1:1.

U nastavku su Koprivničani poslali još tri lopte u Banićevu mrežu: prvo Božić, potom Mioč iz kaznenog udarca te u završnim trenucima Marić, kojemu je to bio ligaški prvijenac.

Tom se pobjedom pretposljednji Slaven Belupo primaknuo osmoplasiranoj Gorici na dva boda zaostatka.

Osijek - Lokomotiva 3:1 (0:0)

Prvi je dio međusobnog okršaja pretendenata na četvrto mjesto na tablici završen bez pogodaka, uz nekoliko prigoda domaće momčadi, a jedan od ključnih trenutaka bilo je isključenje Bartoleca u 59. minuti.

S igračem više, Matković je u 65. minuti iskoristio propust Lokomotive obrane za 1:0, potom je Mierez glavom povisio na 2:0, a "točku na i" u 79. minuti stavlja opet Matković iz blizine, za 3:0. Lokomotiva je preko Šotičeka u 90. minuti uspjela tek ublažiti poraz.

Tri kola prije kraja, Osijek ima četiri boda prednosti nad Lokomotivom, a igra još protiv Dinama, Rijeke i Varaždina. Lokomotivu čekaju još ogledi sa Slaven Belupom, Rudešom i Hajdukom.

Još vijesti s oznakama: Osijek, Lokomotiva, Slaven Belupo, Gorica