04.08.2024. 21:00
2 : 1Slaven Belupo
1 : 2Šibenik
Šibenik

Nakon odrađene (i izgubljene) zaostale utakmice iz jesenskog dijela prvenstva u Osijeku, vodeća momčad prvenstva Dinamo, u preostala tri kola do kraja prvog dijela natjecanja na rasporedu ima susrete sa suparnicima iz vrha tablice: Rijeka, Hajduk i Slaven Belupo.

17.02.2013. 21:37

Utakmicu protiv Rijeke momčad Dinama riješila je u svoju korist već u prvih 25 minuta do kada je rezultat bio 3:0: sva tri udarca koje su do tada u okvir gola Mancea uputili Krstanović i dva puta Čop završili su u mreži.

Na početku drugog poluvremena Sammir je izveo korner na prvu stativu, Leko glavom prebacio loptu do Duje Čopa koji je postigao još jedan pogodak i upisao prvi hat-trick u plavom dresu, ukupno prvi i u karijeri u službenim natjecanjima.

Sredinom drugog dijela utakmice i Rijeka je postigla gol: strijelac je udarcem glavom nakon ubačaja Brezovca bio Leon Benko i postavio konačan rezultat susreta od 4:1.

Organizator utakmice GNK Dinamo utakmicu je posvetio bolesnoj Eni Šarac kojoj će donirati kompletan prihod s utakmice: igrači su izašli na teren s transparentom koji je obilježio humanu akciju "Omogućimo život Eni Šarac".

DINAMO - RIJEKA 4 : 1 (3:0)

Zagreb: Stadion u Maksimiru, gledatelja 4.000

Suci: Šimčić, Križarić, Pataki, Pejin, kontrolor suđenja Vitković, delegat utakmice Pandža

DINAMO: Ivan Kelava, Luis Ezequiel Ibanez, Josip Šimunić-Kapetan, Arijan Ademi (86. Ante Rukavina), Jerko Leko, Jorge Cruz Campos Sammir (74. Alen Halilović), Šime Vrsaljko, Tin Jedvaj, Marcelo Brozović, Duje Čop, Ivan Krstanović (63. Fatos Beqiraj), trener Krunoslav Jurčić

RIJEKA: Ivan Mance, Matija Škarabot (58. Kristijan Čaval), Darijo Knežević-kapetan, Mehmed Alispahić, Niko Datković, Goran Mujanović, Danijel Cesarec (81. Antonini Čulina), Ivan Močinić (58. Lukasz Mierzejeweski), Damir Kreilach, Leon Benko,  Josip Brezovec, trener Elvis Scoria

Strijelci: 1:0 Krstanović (6.), 2:0 Čop (22.), 3:0 Čop (25.), 4:0 Čop (50.), 4:1 Benko (63.)

Žuti kartoni: Datković (Rijeka)