04.08.2024. 21:00
2 : 1Slaven Belupo
1 : 2Šibenik
Šibenik

U pravim zimskim, snježnim uvjetima odigrane su prve dvije utakmice 21. kola MAXtv Prve lige, obje u Zagrebu s početkom u 17 sati. Na oba stadiona, u Maksimiru i u Kranjčevićevoj ulici, tereni su na početku utakmica bili bez snijega, potpuno zeleni, ali je gusti snijeg tijekom utakmica padao toliko jako da je u cijelosti prekrio terene te su u drugom poluvremenu uvjeti bili izuzetno teški. No, u takvim uvjetima igrači su bili vrlo efikasni pa je postignuto čak osam golova.

22.02.2013. 21:26

Zadar je u Kranjčevićevoj golom Heistera poveo, ali je domaćin do kraja poluvremena preko Medića poravnao rezultat i u nadoknadi sudačkog vremena Abdurahimi je doveo momčad Zagreba do vodstva koje su sačuvali do kraja utakmice.

Pravu triler utakmicu odigrali su Lokomotiva i Split u Maksimiru: nakon početnog vodstva domaćina pogotkom Puljića, Križanac je s dva gola doveo Split u rezultatsku prednost. Vrlo brzo Antolić je udarcem s dvadesetak metara izjednačio rezultat da bi u zadnjoj (petoj) minuti Kramarić iz blizine pogodio mrežu za konačnih 3:2.

ZAGREB  - ZADAR 2 : 1 (2:1)

Zagreb: Stadion NK Zagreb, gledatelja 400

Suci: Strukan, Pepur, Radić, Klaić, kontrolor suđenja Pervan, delegat utakmice Neferović

ZAGREB: Dominik Livaković, Nestor Herve Djengoue,  Dominik Kovači, Josip Jurendić (65. Denis Kolinger), Damir Šovšić, Safet Nadarević-kapetan, Dino Bevab, Besart Abdurahimi (90+1. Ivan Ćurjurić), Hrvoje Štrok, Lovro Medić, Ivan Graf, trener Miroslav Blažević

ZADAR: Tomo Gluić, Josip Bilaver, Ante Sarić, Luka Begonja, Jure Jerbić-kapetan, Igor Banović (62. Frane Čirjak), Stipe Perica, Igor Prahić (46. Josip Ivančić), Denis Ljubović, Antonio Mršić (73. Šime Gržan), Marcel Heister, trener ? (bez prijave u zapisniku)

Strijelci: 0:1 Heister (27.), 1:1 Lovro Medić (40.), 2:1 Abdurahimi (45+2.)

Žuti kartoni: Štrok i Djengoue (Zagreb), Mršić i Bilaver (Zadar)

Crveni kartoni: Heister (90.)

LOKOMOTIVA  - SPLIT 3 : 2 (1:1)

Zagreb: Stadion u Maksimiru, gledatelja 200

Suci: Ljubičić, Fejer, Berger, Trampus, kontrolor suđenja Vukić, delegat utakmice Čilić

LOKOMOTIVA: Domagoj Picak, Tomislav Barbarić, Leonard Mesarić-kapetan, Ante puljić, Domagoj Antolić, Mate Maleš, Karlo Bručić, Marko Pjaca (63. Tomislav Martinac), Andrej Kramarić, Dinko Trebotić (85. Filip Mrzljak), Goran Zakarić (46. Mario Šitum), trener Tomislav Ivković

SPLIT: Andrija Vuković, Ivica Križanac-kapetan, Tomislav Glumac, Ante Rebić,  Zajko Zeba (79. Ante Erceg), Tomislav Radotić, Aljoša Vojnović, Filip Marčić,  Mario Brlečić, Mirko Hrgović,  Henri Belle (66. Ivan Baraban), trener  Zoran Vulić

Strijelci: 1:1 Puljić (32.), 0:1 Križanac (34.), 1:2 Križanac (82.), 2:2 Antolić (84.), 3:2 Kramarić (90+5.)

Žuti kartoni: Maleš (Lokomotiva), Hrgović  i Zeba (Split)