04.08.2024. 21:00
2 : 1Slaven Belupo
1 : 2Šibenik
Šibenik

I tri subotnje utakmice 25. kola MAXtv Prve lige odigrane su po ružnom i kišovitom vremenu, ali i vjetru koji je ometao igrače. Bitno je to utjecalo na posjetu na tribinama, ali i na uvjete na terenima pa je igračima bilo puno teže kontrolirati loptu.

30.03.2013. 22:23

Splićani su pobijedili Cibaliju s minimalnih 1:0: pogodak odluke postigao je Ante Erceg još u 5. minuti prekrasnim udarcem i do kraja susreta rezultat se nije promijenio unatoč nekoliko izglednih situacija, posebno pred golom domaćeg vratara u samoj završnici utakmice (Jurić promašio zicer u zadnjoj minuti). Split je tako došao do 12. pobjede i 41. osvojenog boda kojim ostaju u borbi za poziciju koja vodi u UEFA natjecanje.

Dinamo je do vodstva protiv Zadra došao već u prvoj minuti utakmice kada je Tomečak asistirao Krstanoviću na drugoj stativi, a do poluvremena u strijelce se svojim prvoligaškim prvijencem upisao Jozo Šimunović nakon dobrog centaršuta Sammira iz kornera.

Do kraja susreta domaćin je propustio niz dobrih napada pretvoriti u još koji pogodak sve do same završnice. Tada se Beqiraj upisao u strijelce nakon solo prodora i lijepe minijature i asistencije Sammira, potom je lijepi pogodak postigao Pivarić u zadnjoj minuti susreta, a u strijelce se u sudačkoj nadoknadi upisao i Ademi pospremivši u mrežu odbijenu loptu vratara Gluića nakon obrane udarca Sammira koji je umalo uspio petom poentirati. Zadrani su tijekom utakmice tek nekoliko puta priprijetili Kelavi.

Hajduk i Zagreb na Poljudu su zaključili 25. kolo: Hajduk je vrlo brzo uspio slomiti otpor Zagreba, doći do kaznenog udarca kojeg je povratnik u momčad Maloča pretvorio u vodstvo. Već u 13. minuti Caktaš je pogodio za 2:0 nakon dobre asistencije Kouassija. Imao je i Zagreb dobrih pokušaja u prvom poluvremenu, ali je Blažević sačuvao mrežu netaknutom.

Drugi dio susreta domaćin je nastavio s dominacijom bez rezultatske promjene, a onda je u 58. minuti Oremuš skrivio kazneni udarac kojeg je u pogodak pretvorio Šovšić i doveo utakmicu u neizvjesnost. Ohrabrilo je to goste koji su desetak minuta kasnije nakon povratne lopte Abdurahimija preko Jurendića došli do poravnanja rezultata, ali samo minutu kasnije Vuković je efektnim udarcem petom sproveo loptu iza leđa vratara Livakovića za pobjedu Hajduka od 3:2. Hajduk se tako bodovno poravnao s Lokomotivom i Rijekom, a zbog bolje gol razlike trenutno preuzeo drugo mjesto na tablici.

Sve utakmice 25. kola započele su minutom šutnje za iznenada preminulog Roberta Komena, predsjednika Udruge Prve HNL i dopredsjednika HNS-a, a na utakmici Dinamo-Zadar obilježena je i godišnjica nesretne smrti Hrvoja Ćustića.

SPLIT-CIBALIA  1 : 0 (1:0)

Split, Stadion Park mladeži, gledatelja 400

SPLIT: Andrija Vuković, Ivica Križanac-kapetan, Velimir Vidić, Ante Erceg, Ante Rebić (68. Josip Barišić), Tomislav Radotić, Mate Pehar, Aljoša Vojnović (80. Nino Galović), Goran Paracki, Josip Fuček (61. Ante Vitaić), Mirko Hrgović, trener-Zoran Vulić

CIBALIA: Mladen Matković, Petar Mišić (59. Marko Terzić), Marin Matoš, Mladen Bartolović, Dario Župarić-kapetan, Matej Mitrović, Mate Miloš, Petar Filipović, Frane Vitaić (76. Tomislav Jurić), Dario Rugašević, Tomislav Mazalović (78. Marko Dabro), trener-Miroslav Bojko

Strijelci: 1:0 Erceg (5.)

Žuti kartoni: Križanac, Paracki, Erceg, Hrgović  (Split),  Župarić, Bartolović (Cibalia)

DINAMO-ZADAR  5 : 0 (2:0)

Zagreb, Stadion Maksimir, gledatelja 973

DINAMO: Ivan Kelava-kapetan, Jozo Šimunović, Arijan Ademi, Jerko Leko, Jorge Sammir Cruz Campos, Ivan Tomečak, Lee Addy, Šime Vrsaljko (70. Zvonko Pamić), Alen Halilović (62. Said Huseinović), Ivan Krstanović (83. Fatos Beqiraj), trener-Krunoslav Jurčić

ZADAR: Tomo Gluić-kapetan,  Ante Sarić, Marin Con, Josip Ivančić (67. Šime Gržan),Ivan Tokić, Igor Banović, Stipe Perica, Igor Prahić, Denis Ljubović (46. Josip Bilaver), Antonio Mršić, Marcel Heister,  trener- bez prijave u zapisniku

Strijelci: 1:0 Krstanović(1.), 2:0 Šimunović (34.), 3:0 Beqiraj (87.), 4:0 Pivarić (90.), 5:0 Ademi (90+2.)

Žuti kartoni: Leko (Dinamo), Con, Perica, Bilaver (Zadar)

HAJDUK-ZAGREB  3 : 2 (2:0)

Split, Stadion Poljud, gledatelja 5.000

HAJDUK: Goran Blažević, Avdija Vršajević, Anton Maglica (89. Antonio Jakoliš), Mirko Oremuš, Goran Jozinović, Mijo Caktaš (76. Zoran Plazonić), Mario Maloča-kapetan, Ivan Vuković, Ruben Lima, Tino Sven Sušić, Jean Kouassi, trener-Mišo Krstičević

ZAGREB: Dominik Livaković,Nestor Djengoue, Dominik Kovačić, Josip Jurendić (71. Jakub Vojtuš), Lovro Medić, Damir Šovšić-kapetan, Besart Abdurahimi, Dino Bevab, Denis Kolinger, Ivan Ćurjurić, Ivan Graf, trener-Miroslav Blažević

Strijelci: 1:0 Maloča (6.-11m), 2:0 Caktaš (13.), 2:1 Šovšić (58.-11m), 2:2 Jurendić (66.), 3:2 Vuković (68.)

Žuti kartoni: Caktaš, Plazonić, Maglica (Hajduk), Abdurahimi (Zagreb)