04.08.2024. 21:00
2 : 1Slaven Belupo
1 : 2Šibenik
Šibenik

Prvu utakmicu 2. kola MAXtv Prve lige na stadionu u Maksimiru između Dinama i Zadra na kraju su nogometaši trenera Jurčića dobili uvjerljivo s 3:0 i tako, barem privremeno, poveli u poretku klubova na ljestvici.

19.07.2013. 23:15

Gledatelji su se opet odazvali u solidnom broju i bili pomalo nezadovoljni učinkom obje momčadi u prvom poluvremenu kada nije bilo pogodaka, ali niti pravih izrazitih prilika. Najbolju je imao Zadar kada je nakon blokiranog udarca vratar domaćina uspio loptu odbiti u vratnicu i potom je sretno pokupiti.

Nastavak susreta donio je angažiraniju igru domaćina što je u 56. minuti urodilo pogotkom Andreja Kramarića za početno vodstvo, a u finišu utakmice Kramarić je još jednom bio precizan.

Konačan rezultat postavio je Duje Čop u samoj završnici utakmice kada je iz neposredne blizine ubaco loptu u mrežu za konačnih 3:0 čime je momčad Dinama sa 6 osvojenih bodova u dva kola preuzela vodstvo u poretku.

DINAMO-ZADAR  3 : 0 (0:0)

Zagreb: Stadion u Maksimiru, gledatelja 7.025

Suci: Andrej Burilo, Tomislav Petrović, Dejan Berger, Zlatko Šimčić, kontrolor suđenja Branko Bajić, delegat utakmice Miljenko Modrić

DINAMO: Pablo Alejandro Migliore, Josip Šimunić-kapetan, Jozo Šimunović, Domagoj Antolić (46. Said Husejinović), Andrej Kramarić, Josip Pivarić, Jerko Leko, Alen Halilović (46. El Arabi Hilal Soudani), BakarY Sare, Marcelo Brozović, Duje Čop, trener Krunoslav Jurčić

ZADAR: Tomo Gluić, Ivan-Anton Vasilj, Ante Sarić,  Marin Con, Šime Gržan (82. Marcel Heister),  Jakov Surać, Josip Ivančić (61. Marin Jurina), Luka Begonja,  Igor Prahić,  Domagoj Muić (57. Mario Grgurović), Frane Ikić trener- Božidar Miletić

Strijelci: 1:0 Kramarić (56.), 2:0 Kramarić (88.), 3:0 Čop (90.)

Žuti kartoni: Muić, Vasilj, Prahić (Zadar)