04.08.2024. 21:00
2 : 1Slaven Belupo
1 : 2Šibenik
Šibenik

Hrvatski prvak Dinamo s minimalnom rezultatskom prednošću dočekati će uzvratnu utakmicu u Moldaviji protiv Sheriffa: jedini pogodak postigao je u samoj završnici susreta u Maksimiru Ante Rukavina.

31.07.2013. 10:00

Rezultat susreta od 1:0 na kraju utakmice apsolutno ne pokazuje tijek događanja na terenu: momčad Dinama bila je puno bolja s posjedom lopte od 65%, s puno prilika i dobrih akcija, ali nisu igrači u završnici akcija nisu uspijevali svladati gostujućeg vratara. Uspjelo je to samo Anti Rukavini koji je u 74. minuti zamijenio ozlijeđenog Soudanija, a pogodak je postigao sjajnim udarcem glavom s oko 11 metara nakon centaršuta Pinta.

Prema viđenom na utakmici Dinamo je puno bolja momčad i bude li pristup i angažman u uzvratu na nivou utakmice u Maksimiru, ali i bolja realizacija prilika, ne bi trebalo biti poteškoća u osiguranju plasmanu u slijedeći krug kvalifikacija.

Utakmica je odigrana pred praznom istočnom tribinom zbog kazne UEFA-e nakon što su na utakmici protiv Fole zabilježeni rasističke i diskriminirajuće uvredljive parole od skupine tzv. navijača Dinama. Ista ta skupina, ovoga puta smještena na središnjem dijelu sjeverne tribine, ponovo je pokazala kako im uopće nije stalo do Dinama i moguće još teže kazne klubu od strane UEFA-e: od prve minute nastavili su s urlanjem neprimjerenih parola unatoč upozorenjima službenog spikera pa je na kraju oko 60. minute (napokon!) reagirala policija i ispraznila taj dio tribine jer je prijetila opasnost da delegat prekine utakmicu.