1 : 2Šibenik
Šibenik

U drugom kolu Lige prvaka hrvatski prvak Dinamo poražen je od Bayerna 0:5.

29.09.2015. 22:35

Nakon što je na otvaranju nove sezone Lige prvaka na Maksimiru svladao Arsenal 2:1, hrvatski prvak Dinamo u sklopu drugoga je kola skupine F Lige prvaka stigao u goste Bayernu gdje je pretrpio poraz 0:5.

Domaćin do pogotka dolazi u 13. minuti kada siguran biva Douglas Costa da bi osam minuta kasnije na 2:0 povisio Robert Lewandowski po dodavanju Thiaga Alcantare.

Bayern nije dugo čekao na svoj treći gol. U 25. minuti mrežu Dinama trese Mario Götze nakon asistencije Kingsleya Comana, dok tri minute kasnije Costa iz kornera šalje loptu za Lewandowskog koji pogađa gredu od koje se lopta odbija iza gol linije za domaćih 4:0.

U nastavku Lewandowski stiže i do svog trećeg gola u susretu, naime, u 55. minuti ponovno ga pronalazi Alcantara, a Lewandowski zabija za 5:0.

Sljedeći susret u Ligi prvaka Dinamo igra na svom travnjaku 20. listopada u 20.45 sati protiv Olympiakosa.

U drugom kolu Lige prvaka mladih juniori Dinama svladali su Bayern 2:1. Za Dinamo je u petoj minuti s 11 metara siguran bio Ivan Božić, dok u 18. minuti na 2:0 povisuje Josip Brekalo. U 84. minuti za Bayerna zabija Michael Strein te postavlja konačnih 1:2.