SuperSport HNL, 0. kolo

Nogometaši Osijeka zaključili su svoju prvenstvenu sezonu gostujućom pobjedom kod Varaždina, a Hajduk je potom uvjerljivo pobijedio kod Lokomotive.

25.05.2024. 21:30

Varaždin - Osijek 0:2 (0:0)

U posljednjem ovosezonskom nastupu šestoplasirani Varaždin ugostio je četvrtoplasirani Osijek, a momčad iz Slavonije vodio je Ivo Smoje umjesto Zorana Zekića, koji napušta klub.

Premda je Škaričić u prvom dijelu pogodio okvir vrata, na pogotke se čekalo do sredine drugog poluvremena: prvi strijelac SuperSport HNL-a Mierez je glavom u 65. minuti pogodio za 1:0, da bi samo četiri minute poslije Bukvić uz pomoć varaždinskog bloka matirao Silića za konačnih 2:0.

Lokomotiva - Hajduk 2:5 (0:2)

U utakmici punoj nesvakidašnjih pogodaka, Hajduk je u Kranjčevićevoj pobijedio Lokomotivu 4:2, a za prva se dva pogotka pobrinuo Trajkovski u prvom poluvremenu, pri čemu je oba puta loptu u mrežu skrenuo Mersinaj.

Na početku drugog poluvremena iskosa je pucao Sahiti, da bi Kalaica dotaknuo loptu prije nego što je ušla u mrežu, a potom je Brekalo prebacio Šubarića za 4:0. Lokomotiva je smanjila nakon pogreške Jurić-Petrašila i vratara Buljana, da bi Čop fantastičnim slobodnim udarcem u 66. minuti ispisao na semaforu 4:2. Konačni je rezultat svojim novim pogotkom postavio Trajkovski, nakon gužve u 72. minuti.

Još vijesti s oznakama: Hajduk, Osijek, Lokomotiva, Varaždin