SuperSport HNL, 0. kolo

Od aktualne se sezone drugoplasirana Rijeka oprostila visokom domaćom pobjedom nad Slaven Belupom, a Dinamo je u slavljeničkoj atmosferi odigrao neriješenih 3:3 s Rudešom.

26.05.2024. 20:00

Rijeka - Slaven Belupo 4:0 (2:0)

U sezoni u kojoj je osvojila drugo mjesto u SuperSport HNL-u te igrala finale SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa, Rijeka je u posljednjem kolu uvjerljivo svladala pretposljednji Slaven Belupo.

Za vodstvo se pobrinuo Obregon u 18. minuti, da bi u sudačkoj nadoknadi prvog dijela svoj prvi pogodak na utakmici postigao Janković. Isti je igrač u drugom poluvremenu još dva puta zatresao mrežu (62', 90+2') te upotpunio svoj hat-trick i ispisao na semaforu konačnih 4:0.

Dinamo - Rudeš 3:3 (2:1)

Posljednja ovosezonska utakmica SuperSport HNL-a protekla je u slavljeničkoj atmosferi, a na Maksimiru je Dinamo poveo pogotkom Brodića, da bi ubrzo izjednačio Topić. Na poluvrijeme se zahvaljujući Kaneku otišlo s prednošću 2:1 za Dinamo.

Kulenović je početkom nastavka povisio na 3:1, a Rudeš je ponovno u završnih petnaestak minuta uspio izbjeći poraz. Na konačnih 3:3 poravnali su Petković i Doležal, no to nije umanjilo veliko slavlje zagrebačkih Modrih, kojima je glavni tajnik Hrvatskog nogometnog saveza Tomislav Svetina uručio pobjednički trofej.

Još vijesti s oznakama: Rijeka, Dinamo, Slaven Belupo, Rudeš