04.08.2024. 21:00
2 : 1Slaven Belupo
1 : 2Šibenik
Šibenik

Nogometaši Rijeke uvjerljivo su krenuli u novo izdanje SuperSport HNL - porazili su Lokomotivu 4:0. Potom je Hajduk pobijedio Slaven Belupo 2:1, a istim je rezultatom Šibenik slavio u povratničkoj premijeri, u Osijeku.

04.08.2024. 23:00

Rijeka - Lokomotiva 4:0 (2:0)

Na Rujevici se na prvi pogodak čekalo 13 minuta, kada je Fruk iz gužve zatresao mrežu gostiju, da bi u 28. minuti Ivanović pogodio bliži kut za udvostručenje prednosti.

Igrala se 70. minuta kada je Hodža povisio na 3:0, da bi desetak minuta prije kraja Butić postigao svoj prvijenac u SuperSport HNL-u za konačnih 4:0.

U drugom kolu Rijeka gostuje kod Varaždina, a Lokomotiva dočekuje Hajduk.

Osijek - Šibenik 1:2 (0:1)

Šibenik je povratnički debi u prvoligaškom društvu započeo pogotkom nakon samo osam minuta igre, kada je Božić kaznio propust vratara Čavline na rubu kaznenog prostora.

Osijek je potom krenuo u potragu za izjednačenjem, a napadi su urodili plodom u 55. minuti, zahvaljujući udarcu Solde. Međutim, samo šest minuta poslije opet je pogriješio Čavlina, a Agyemang je pospremio loptu u mrežu za pobjedu Šibenika 2:1.

Hajduk - Slaven Belupo 2:1 (2:1)

Splitski je prvoligaš poveo protiv Koprivničana u 18. minuti, nakon što je Livaja realizirao kazneni udarac, da bi u 37. minuti asistirao Bambi za povećanje prednosti na 2:0.

Nedugo prije odlaska na odmor, Šakota je iskosa uspio svladati Kalinića za smanjenje zaostatka na 2:1, no rezultat se više nije mijenjao, a Slaven Belupu je u završnici isključen Lučić.

Još vijesti s oznakama: Rijeka, Hajduk, Osijek, Lokomotiva, Slaven Belupo, Šibenik