04.08.2024. 21:00
2 : 1Slaven Belupo
1 : 2Šibenik
Šibenik

Prvu ovosezonsku pobjedu u SuperSport HNL-u nogometaši Varaždina proslavili su protiv lokalnog rivala, Slaven Belupa, dok je Dinamo na svom terenu nadjačao Goricu uz dva pogotka raspoloženog Kulenovića.

24.08.2024. 22:30

Varaždin - Slaven Belupo 2:0 (0:0)

Prvo poluvrijeme nije ponudilo previše prigoda, a odluka je pala u drugom, pri čemu je ključnu ulogu odigrao Šego. U 64. minuti matirao je suparničkog vratara udarcem s lijeve strane, da bi u 78. minuti glavom prebacio loptu koju je Ba dobrom reakcijom pretvorio u konačnih 2:0.

Koprivničane je u ovoj utakmici umjesto suspendiranog trenera Radeljića vodio Marijo Dodik, rekorder SuperSport HNL-a sa šest postignutih pogodaka na jednoj utakmici - 21. listopada 2000. godine protiv Varteksa (7:1).

Dinamo - Gorica 2:1 (1:0)

Poslije samo šest minuta igre, Kulenović je glavom pretvorio ubačaj Roga u vodeći pogodak za Dinamo, a na drugi je čekao do 57. minute, kada ga je odlično uposlio novopridošli Cordoba.

U završnim minutama dvoboja neizvjesnost je vratio Pršir, smanjivši zaostatak svoje momčadi, no tih 2:1 ostalo je na semaforu do samog kraja. Dinamo sa sve četiri pobjede čeka gostovanje kod Rijeke, uz europski uzvrat kod Qarabaga, dok će Gorica u petom kolu dočekati Šibenik.

Još vijesti s oznakama: Dinamo, Slaven Belupo, Gorica, Varaždin