• RSS
  • Izvještaj
  • Sastavi
  • Najava

Subotu je u drugom kolu MAXtv Prve lige otvorio Slaven Belupo pobjedom 3:2 nad Cibalijom, dok je u drugom susretu dana Osijek s 2:0 svladao Inter-Zaprešić.

Slaven Belupo - Cibalia 3:2 (1:2)

Farmaceuti su Vinkovčane dočekali s pobjedom iz prvoga kola te osvojena tri boda, dok je Cibalia u Koprivnicu stigla tražiti prve prvenstvene bodove.

Domaćin je poveo u trećoj minuti pogotkom Mirka Ivanovskog da bi na 1:1 u 21. minuti s 30 metara poravnao Frane Vitaić. Gosti 16 minuta kasnije stižu i u vodstvo, a strijelac je, po asistenciji Edija Baše, Tiago Faria.

U 73. minuti Ivanovski se ponovno upisuje u listu strijelaca, ovoga puta glavom, i osigurava novo poravnanje rezultata da bi konačnih 3:2 za Slaven Belupo postavio Gordan Barić u 87. minuti susreta.

Inter-Zaprešić - Osijek 0:2 (0:0)

Inter iz Zaprešića drugo je kolo Prve lige dočekao nakon poraza od Slaven Belupa i bez bodova, dok je Osijek u Zaprešić stigao s minimalnom pobjedom nad Istrom 1961.

Nakon što su mreže mirovale u prvome poluvremenu, u 49. minuti gosti dolaze do vodstva 1:0 pogotkom Aljoše Vojnovića. Antonio Perošević uposlio je Vojnovića koji pogađa gornji lijevi kut domaćeg gola. Na 2:0 u 68. minuti povisio je, pak, Gabrijel Boban po proigravanju Borne Barišića.

U nedjelju će u sklopu drugoga kola MAXtv Prve lige snage odmjeriti Lokomotiva i Split, dok će Hajduk i Dinamo kolo kompletirati 10. kolovoza.

28Tomislav Mazalović10Antonio Perošević
74'
7Josip Šoljić26Nikola Matas
15Mislav Komorski28Andrej Lukić
4Silvije Begić5Benedik Mioč
8Andrea Ottochian
75'
30Josip Knežević
77'
22Jakov Filipović4Mateo Barać
11Ivan Mamut
65'
25Milovan Petrovikj
28'
23Mario Brlečić7Gabrijel Boban
68'
10Ivan Blažević3Borna Barišić
13Ivan Čeliković
58'
8Aljoša Vojnović
49'
85'
Pričuvni igrači
12Ante Mrmić13Marko Malenica
29Tomislav Hanžek
75'
11Josip ŠPOLJARIĆ
5Luka Kunštić16Mihael Žaper
32Roko Prša15Zoran Arsenić
85'
14Marjan Altiparmakovski
65'
9Nikola Mandić
27Zoran Danoski
58'
19Zoran Lesjak
77'
17Denis Ceraj23Alen Grgić
74'
Treneri
Samir ToplakZoran Zekić

Subota u drugom kolu MAXtv Prve lige donosi susrete Slaven Belupa i Cibalije te Inter-Zaprešića i Osijeka.

U novu sezonu domaćeg prvenstva Slaven Belupo je zakoračio pobjedom 2:0 nad Interom iz Zaprešića.

"Odmah po susretu s Interom okrenuli smo se Cibaliji, dobro smo radili cijeli tjedan te smo se pripremili se za novu pobjedu. Pred nama je zahtjevna utakmica, budući da je Cibalia organizirana i motivirana momčad te nam zasigurno neće biti lako, no ovaj nam dvoboj mnogo znači te vjerujem kako ćemo odigrati još bolje nego protiv Intera te ostvariti cilj, odnosno, upisati drugo slavlje za redom na domaćem terenu", kazao je uoči susreta s Cibalijom trener Slaven Belupa Željko Kopić.

Novi prvoligaš Cibalia u prvom je kolu hrvatskog nogometnog prvenstva na svom terenu poražena 0:2 od Hajduka.

"Slaven Belupo je vrlo čvrsta momčad koja igra na posjetu lopte i dobru kontru, no prethodno smo odradili dobre prijateljske utakmice i susret s Hajdukom, dobro smo igrali te se nadam da ćemo tako nastaviti i protiv Slaven Belupa kada nam se u sastav vraćaju Karačić, Mišić i Žderić", rekao je trener Cibalije Stanko Mršić.

Inter-Zaprešić u Koprivnici je na otvaranju sezone poražen od Slaven Belupa 0:2, a u tjednu prije novog prvenstvenog susreta odradio je prijateljsku utakmicu s Al Nasrom u kojem je slavio 3:1 te je u svoje redove doveo Antonija Boseca koji je stigao iz Tondacha, kao i Petra Mikulića, donedavnog člana Hajduka.

Momčad Osijeka u gostima je kod Istre 1961 na početku nove sezone upisala minimalno slavlje, a ovoga je tjedna svoje redove pojačala i novim igračem, Karlom Lulićem, koji je u Osijek stigao na jednogodišnju posudbu iz Sampdorije.

"Stanje u momčadi je dosta dobro, vratili su nam se Lesjak, Barišić i Grgić, imamo malo veću širinu i više izbora tijekom utakmice. Svi vrlo ozbiljno shvaćamo predstojećih 90 minuta, nadajući se najboljem. Najvažnije je da opet funkcioniramo kao kolektiv, da budemo odlučni i hrabri, da igrači vjeruju u sebe i da na utakmicama pokažemo ono što radimo na treninzima iz dana u dan. Nema za trenera ništa ljepše nego kada se to očituje na terenu", izjavio je trener Osijeka Zoran Zekić.

Susret drugoga kola MAXtv Prve lige između Slaven Belupa i Cibalije u Koprivnici je na rasporedu u 19 sati, dok će Inter i Osijek u Zaprešiću zaigrati od 21 sat.

Izvor: nk-osijek.hr