• Izvještaj
  • Sastavi
  • Najava

Novo kolo MAXtv Prve lige otvorila je Rijeka pobjedom 4:1 nad Istrom 1961.

Nakon slavlja 3:0 nad Splitom na otvaranju nove sezone domaćeg prvenstva, Rijeka je i u drugom ovosezonskom susretu upisala pobjedu i osvojila nove prvenstvene bodove.

Domaćin je poveo u petoj minuti susreta kada Josip Elez spušta loptu za Marija Gavranovića koji pogađa za 1:0 da bi dvije minute kasnije, po asistenciji Marina Tomasova te iz brze kontre Roman Bezjak postavio 2:0.

Na treći pogodak Riječana nije se dugo čekalo, Bezjak se u 28. minuti ponovno upisuje u strijelce, a asistenciju upisuje Gavranović koji, pak, u nastavku također postiže svoj drugi pogodak. U 54. minuti po dodavanju Bezjaka postavio je 4:0.

Jedini pogodak za Istru 1961 u 65. minuti postigao je glavom Goran Roce na proigravanje Marka Trojaka.

28Filip Bradarić
85'
24Ivor Ljubanović
11Roman Bezjak
7'
28'
4Dejan Polić
77'
77'
6Stefan Ristovski99Jamilu Collins
53'
8Leonard Zuta21Valentino Stepčić
10Florentin Matei
53'
17Sung Min Hong
90'
17Mario Gavranović
5'
55'
73'
18Asen Kirilov Georgiev
18Josip Elez11Goran Roce
65'
Pričuvni igrači
12Simon Sluga1Ivan Brkić
29Marko Vešović
53'
27Marko Trojak
53'
5Dario Čanađija
85'
25Kenan Hadžić
27Josip Mišić
73'
8Nikola Prelčec
22Aleksandar Šofranac98Vladimir Burić
77'
21Goodness Ohiremen Ajayi30Viktor Marić
99Haris Handžić10Abdelhakim Nour Bouhna
90'
Treneri
Matjaž Kek

Drugo kolo MAXtv Prve lige otvorit će ovoga petka Rijeka i Istra 1961 na Rujevici.

Rijeka je novu sezonu domaćeg prvenstva otvorila pobjedom 3:0 nad Splitom, a u novo će kolo ući bez Ivana Tomečaka koji će od sada braniti boje Rapida, Odisea Roshija koji je preselio u Terek te Mihaela Rebernika koji će sezonu provesti na posudbi u Aluminiju. U svoje redove hrvatski je viceprvak, pak, doveo Harisa Handžića.

"Možda ću biti stereotipan kada kažem da svaki derbi između Rijeke i Istre nosi određene tenzije bez obzira na stanje u momčadima. To nam je dovoljno upozorenje da nas čeka utakmica koju na papiru moramo dobiti, ali papir svašta podnosi", kazao je uoči susreta s Istrom 1961 trener Rijeke Matjaž Kek.

Istra 1961 je u novu sezonu hrvatskog nogometnog prvenstva krenula minimalnim porazom od Osijeka na domaćem terenu, a uslijedila je potom i ostavka trenera Andreja Panadića, a redove Zeleno-žutih napustio je i Marcel Heister koji je postao novi igrač Beitara iz Jeruzalema.

"Smatram da ovaj kadar ima potencijal i velik prostor za napredak u svim segmentima igre. Vjerujem da će ova momčad iz utakmice u utakmicu rasti. Igrači jedva čekaju susret s Rijekom, znaju da mogu dati više no što su pružali do sada te se kao sportaši nadamo pozitivnom rezultatu", rekao je pomoćni trener Istre 1961 Alen Šušnić koji će momčad voditi do dolaska novog trenera.

Susret drugoga kola MAXtv Prve lige između Rijeke i Istre 1961 na Rujevici je na rasporedu u 20 sati.

Izvor: nk-rijeka.hr