• RSS
  • Izvještaj
  • Sastavi
  • Najava

Treće kolo MAXtv Prve lige otvorili su Dinamo i Slaven Belupo koji su na Maksimiru odigrali 1:1.

Hrvatski prvak u dosadašnja je dva kola odigrao tek jednu utakmicu u kojoj je upisao slavlje nad Lokomotivom te je tako zauzeo četvrto mjesto na ljestvici, dok se Farmaceuti nakon dva odigrala kola i dvije ostvarene pobjede (Inter-Zaprešić, Cibalia) nalaze na drugoj poziciji.

Na pogotke se na Maksimiru čekalo do sudačke nadoknade. U 92. minuti Aleksandar Jovičić je zabio glavom po ubačaju Stefana Savića iz kornera te osigurao gostujućih 1:0 da bi minutu kasnije Filip Benković postigao pogodak za izjednačenje i konačnih 1:1.

Kolo će u subotu nastaviti Cibalia i Inter-Zaprešić, dok će ga u nedjelju zaključiti Osijek i Rijeka, Istra 1961 i

5Jonas Gomes De Sousa
46'
5Aleksandar Jovičić
90'+3'
90'+3'
8Domagoj Antolić8Soren Ejlersgard Christensen
90'+3'
9Angelo Jose Henriquez Iturra
46'
9Muzafer Ejupi
60'
11Antenor Junior Fernandes Da Silva Vitoria10Nikola Pokrivač
76'
15Armin Hodžić18Gordan Barić
77'
23Gordon Schildenfeld19Nikola Katić
41'
24Ante Ćorić20Mario Gregurina
73'
26Filip Benković
90'+4'
22Mirko Ivanovski
35Borna Sosa
51'
24Dino Štiglec
77Alexandru Matel
75'
26Božo Musa
Pričuvni igrači
98Adrian Šemper1Goran Blažević
14Amer Gojak7Stefan Savić
60'
18Domagoj Pavičić
75'
13David Arap
21Daniel Olmo Carvajal17Mario Burić
22Leonardo German Sigali21Goran Zakarić
82'
77'
30Marko Rog
56'
46'
23Helder Ribeiro Silva
73'
37Petar Stojanović
46'
27Dominik Radić
Treneri
Zlatko KranjčarŽeljko Kopić

U petak će treće kolo MAXtv Prve lige na Maksimiru otvoriti Dinamo i Slaven Belupo.

Hrvatski prvak u dosadašnja je dva kola odigrao tek jednu utakmicu u kojoj je upisao slavlje nad Lokomotivom te je tako zauzeo četvrto mjesto na ljestvici, dok ga zaostali susret drugoga kola Prve lige, s Hajdukom, očekuje 10. kolovoza. Iza Modrih je, pak, ovoga tjedna slavlje 2:0 nad Dinamom iz Tbilisija u sklopu trećeg pretkola kvalifikacija za Ligu prvaka. U redovima Dinama predstavljeni su i novi igrači Marko Lešković i Mario Šitum, a novim igračem postao je i Ante Majstorović koji će sezonu nastaviti na posudbi u Lokomotivi.

"Smatram da finalist Kupa svakako zavrjeđuje posebnu pažnju i očekujem čvrstu utakmicu protiv ekipe koja je dobra i kvalitetna. Vjerujem da ćemo biti kvalitetni, iz utakmice u utakmicu rastemo tako da očekujem i sutra još jedan iskorak uoči europskog uzvrata. Machado sigurno neće nastupiti, Soudani je umoran zbog laganijih treninga tijekom priprema zbog Ramazana, a dosta se istrošio u utakmicama koje smo igrali. Pivarić je nakon pet mjeseci odigrao pravu utakmicu i treba mu odmor, tu su Matel i Sosa koji će igrati, Schildenfeld se vraća… Kažem, uvjerenja sam da ništa ne gubimo na kvaliteti i da će igrači pokazati svoju kvalitetu", kazao je trener Dinama Zlatko Kranjčar.

Farmaceuti se nakon dva odigrala kola i dvije ostvarene pobjede (Inter-Zaprešić, Cibalia) nalaze na drugoj poziciji te odlaze na gostovanje na Maksimir.

"Pobjede koje smo do sada ostvarili u domaćem prvenstvu imaju jednaku težinu, no iako sam zadovoljan ostvarenim uspjehom, neće me zavarati. Bilo je jako dobrih trenutaka u obje utakmice, međutim, ima i stvari s kojima nisam zadovoljan. Ovoga petka gostujemo kod Dinama na Maksimiru, a cilj nam je odigrati dobru utakmicu te pokušati ostvariti pozitivan rezultat. Modri su najkvalitetnija momčad u Hrvatskoj, no mi nismo bez izgleda", rekao je uoči susreta s Dinamom trener Slaven Belupa Željko Kopić.

Susret trećeg kola MAXtv Prve lige između Dinama i Slaven Belupa na Maksimiru je na rasporedu u 20 sati.

Izvor: gnkdinamo.hr