• RSS
  • Izvještaj
  • Sastavi
  • Najava

Ovoga petka četvrto kolo MAXtv Prve lige otvorili su Slaven Belupo i Split koji su u Koprivnici odigrali bez pogodaka.

Farmaceuti su momčad Splita dočekali kao drugoplasirani s dvije ostvarene pobjede i jednim neriješenim rezultatom te sedam osvojenih bodova, dok su Crveni, pak, u Koprivnicu stigli kao posljednja momčad na ljestvici koja je upisala jedan remi i pretrpjela dva poraza za jedan sakupljeni bod.

Susret u Koprivnici završio je bez pogodaka i pobjednika te podjelom bodova.

U subotu četvrto kolo nastavljaju Cibalia i Dinamo, u nedjelju će snage odmjeriti Inter-Zaprešić i Rijeka te Hajduk i Istra 1961, dok će kolo u ponedjeljak zaključiti Lokomotiva i Osijek.

20Mario Gregurina
23'
6Frane Maglica
16Vedran Purić4Kristijan Jakić
13David Arap24Miloš Vidović
26'
9Muzafer Ejupi18Amir Rrahmani
24Dino Štiglec44Jure Obšivač
38'
18Gordan Barić
55'
21Ivan Pešić
26Božo Musa
36'
3Maksim Vitus
61'
10Nikola Pokrivač19Elis Bakaj
27'
90'+2'
5Aleksandar Jovičić7Ivan Jukić
85'
22Mirko Ivanovski
66'
13Josip Jurendić
77'
Pričuvni igrači
1Goran Blažević12Ante Topić
4Vinko Međimorec17Dino Špehar
77'
7Stefan Savić
55'
10Petar Mišić
19Nikola Katić14Marin Roglić
17Mario Burić5Božo Mikulić
90'+2'
21Goran Zakarić
84'
66'
16Mateo Baturina
23Helder Ribeiro Silva8Karolis Chvedukas
26'
Treneri
Željko KopićVjekoslav Lokica

Ovoga petka četvrto će kolo MAXtv Prve lige otvoriti Slaven Belupo i Split.

Farmaceuti momčad Splita dočekuju kao drugoplasirani s dvije ostvarene pobjede i jednim neriješenim rezultatom te sedam osvojenih bodova.

"Zadovoljan sam startom u Prvenstvo i isti nas obvezuje da nastavimo u istome ritmu te da pred domaćim navijačima osiguramo novu pobjedu. Split je dobra momčad, neovisno o trenutnom plasmanu na ljestvici, i stoga moramo biti jako oprezni. Splitova utakmica s Hajdukom, unatoč pretrpljenom porazu, pokazala je da Crveni imaju kvalitetu. Bit će to zahtjevan susret u kojem moramo biti jako koncentrirani i oprezni ukoliko želimo osvojiti sva tri boda", kazao je trener Slaven Belupa Željko Kopić.

Crveni, pak, u Koprivnicu odlaze kao posljednja momčad na ljestvici koja je u dosadašnja tri kola upisala jedan remi i pretrpjela dva poraza za jedan sakupljeni bod, jednako koliko ih broje i Cibalia, Inter-Zaprešić te Istra 1961 koji se nalaze na višim pozicijama na tablici. U redove Splita ovoga je tjedna stigao 26-godišnji branič Ivan Fušter koji je prethodno igrao za Šibenik, Zadar, Dugopolje, Slaven Belupo i Flamuntari, dok je splitsku momčad napustio Dražen Bagarić koji je krenuo put Izraela gdje je ugovor potpisao s Ironi Ashdodom. Split je u proteklom tjednu odigrao i prijateljski susret s Omladincem kojeg je svladao 7:0.

"Bagarić nam je otišao u Izrael, no s druge strane pravo nastupa dobio je Jurendić i to su jedine dvije promjene u odnosu na prošlu utakmicu. Mišić i dalje osjeća male tegobe s ložom, vidjet ćemo što će biti s Vidovićem, dok Božo Mikulić ima također sitne probleme s koljenom. To su stvari koje nas malo muče, međutim, pokušat ćemo u Koprivnici za početak ostati neporaženi. Naravno da želimo više od remija, ali prije svega moramo postići pogodak, riješiti taj problem koji nas već dugo mori. Treba nam gol za mirnoću. Slaven Belupo, pak, ima izuzetno iskusnu i kvalitetnu momčad, pokazali su to u ova tri kola, neće nam biti lako, ali moramo se boriti i dati sve od sebe", izjavio je trener Splita Vjekoslav Lokica.

Susret četvrtog kola MAXtv Prve lige između Slaven Belupa i Splita u Koprivnici je na rasporedu u 20 sati.

Izvor: rnksplit.hr