• RSS
  • Izvještaj
  • Sastavi
  • Najava

U prvom susretu ove subote Dinamo je na Maksimiru svladao Inter iz Zaprešića 2:1, dok je Rijeka zatim na Rujevici upisala minimalnu pobjedu nad Lokomotivom.

Dinamo - Inter-Zaprešić 2:1 (1:0)

Modri su s vrha ljestvice dočekali Inter na Maksimiru te uz tri slavlja i jedan neriješen rezultat za deset osvojenih bodova, dok je Div iz predgrađa kao osmi stigao u Zagreb te s po dva remija i dva pretrpljena poraza, kao i dva sakupljena boda.

Do vodstva domaćin dolazi u 38. minuti kada Bojan Knežević proigrava Hilala Soudanija koji sigurno trese mrežu gostiju.

U 82. minuti domaća momčad stiže i do drugog pogotka, Dani Olmo na lijevoj strani pronalazi Juniora Fernandesa koji postavlja 2:0. Konačnih 1:2 u sudačkoj nadoknadi postavio je Ivan Blažević.

Rijeka - Lokomotiva 1:0 (1:0)

Hrvatski viceprvak bio je drugi na tablici uoči susreta petoga kola te je upisao tri pobjede i jedan neriješen rezultat, kao i deset prvenstvenih bodova, dok su Lokosi u Rijeku otišli kao sedmi te s po dva remija i dva poraza, kao i dva boda.

U 11. minuti domaćina je u vodstvo, pogotkom glavom, doveo Matej Mitrović koji je najviši bio nakon kornera.

U nedjelju će peto kolo zaključiti Istra 1961 i Slaven Belupo te Osijek i Hajduk.

13.08.2016., HNK Rijeka, Rijeka. Gledatelja: 3022
Suci: Damir Batinić, Tomislav Petrović, Kruno Šarić
Četvrti sudac: Dario Bel
1
0
32Andrej Prskalo12Danijel Zagorac
46'
26Mate Maleš
20'
7Lovro Majer
46'
6Stefan Ristovski2Karlo Bartolec
18Josip Elez31Luka Capan
61'
15Matej Mitrović
11'
10Ivan Fiolić
28Filip Bradarić
76'
18Eros Grezda
70'
11Roman Bezjak15Dino Perić
29Marko Vešović
82'
30Ivan Šunjić
62'
8Leonard Zuta
48'
9Mirko Marić
10Florentin Matei
63'
40Petar Bočkaj
17Mario Gavranović44Ante Majstorović
Pričuvni igrači
12Simon Sluga23Ivan Filipović
21Goodness Ohiremen Ajayi5Siniša Rožman
90'+1'
46'
5Dario Čanađija
82'
25Jan Doležal
27Josip Mišić
63'
14Luka Ivanušec
61'
22Aleksandar Šofranac17Endri Cekici
70'
99Haris Handžić11Ivan Antunović
77Ivan Martic
76'
20Denis Kolinger
Treneri
Matjaž KekTomislav Ivković

U subotu peto kolo MAXtv Prve lige nastavljaju Dinamo i Inter-Zaprešić te Rijeka i Lokomotiva.

Modri s vrha ljestvice dočekuju Inter na Maksimiru te uz tri slavlja i jedan neriješen rezultat za deset osvojenih bodova.

"Oni su momčad sklona iznenađenjima i imaju kvalitetu igrača takvu da nas mogu iznenaditi ako se opustimo. Usmjeravam igrače na to da moraju biti na visini zadatka igre i rezultata kao u Splitu. Pred njima sam rekao da mislim da su se malo zeznuli protiv Hajduka jer su postavili model kako Dinamo treba i može igrati pa sada ne smijemo više doći ispod te razine. Protiv Intera nema ozlijeđenih Sose, Leškovića i Machada, dok ćemo još vidjeti situaciju s Pivarićem", kazao je trener Dinama Zlatko Kranjčar.

Div iz predgrađa kao osmi stiže u Zagreb te s po dva remija i dva pretrpljena poraza, kao i dva sakupljena boda.

Hrvatski viceprvak drugi je na tablici uoči susreta petoga kola te je do sada upisao tri pobjede i jedan neriješen rezultat, kao i deset prvenstvenih bodova, dok je ovoga tjedna u svoje redove doveo i 27-godišnjeg napadača Alexandera Gorgona.

"Razmišljamo o sebi, moramo napraviti sve da budemo maksimalni i dođemo do novih bodova. Utakmice Rijeke i Lokomotive uvijek su sadržajne, vjerujem da će tako biti i ovaj put. Kvalitetan protivnik garantira dobar nogomet", izjavio je trener Rijeke Matjaž Kek.

Lokosi u Rijeku odlaze kao sedmi te s po dva remija i dva poraza, kao i dva boda.

Susret petoga kola MAXtv Prve lige između Dinama i Inter-Zaprešića na rasporedu je u 19 sati, dok će Rijeka i Lokomotiva zaigrati od 21 sat.

Izvori: gnkdinamo.hr, nk-rijeka.hr