Rijeka svladala Hajduk, pobjeda Intera nad Lokomotivom
  • RSS
  • Izvještaj
  • Sastavi
  • Najava

Nedjelju je u sklopu šestog kola MAXtv Prve lige otvorio Inter slavljem 2:1 nad Lokomotivom u Zaprešiću, dok je kolo zaključila Rijeka slavljem 4:2 nad Hajdukom u Jadranskom derbiju.

Inter-Zaprešić - Lokomotiva 2:1 (1:0)

Div iz predgrađa Lokomotivu je ugostio kao posljednji s dva neriješena rezultata i tri pretrpljena poraza, kao i dva osvojena boda, dok su Lokosi uoči odlaska u Zaprešić bili deveti s istim omjerom remija i poraza te jednakim brojem sakupljenih bodova kao i Inter, no zbog bolje gol razlike nalazili su se poziciju više na ljestvici.

Domaćina u vodstvo u osmoj minuti dovodi bivši igrač Lokomotive, a sada Intera Jakov Puljić da bi u nastavku susreta, točnije, u 57. minuti Endri Cekici poravnao rezultat na 1:1 pogotkom s 20 metara. U 70. minuti Puljić je ponovno strijelac te osigurava svojoj momčadi novo vodstvo.

Hajduk - Rijeka 2:4 (1:2)

Bili su kao četvrti dočekali Riječane u 70. Jadranskom derbiju te uz tri slavlja te po jedan neriješen rezultat i poraz, kao i deset prvenstvenih bodova, dok je hrvatski viceprvak u Split stigao s drugog mjesta na tablici te s četiri pobjede i jednim remijem, kao i 13 bodova.

U susretu je poveo domaćin preko Francka Ohandze koji je siguran s 11 metara nakon što je Filip Bradarić srušio Antu Ercega u kaznenom prostoru u 12. minuti. 12 minuta kasnije izjednačenje na Poljudu. Mario Gavranović glavom zabija za 1:1.

Gosti u vodstvo dolaze u 35. minuti kada kazneni udarac realizira Roman Bezjak. Isti igrač zaslužan je i za treći gostujući pogodak. Marko Vešović ubacio je loptu za Bezjaka koji u 61. minuti pogađa za 3:1.

Pet minuta kasnije zaostatak Hajduka smanjuje Ardian Ismajli, no konačnih 4:2 za slavlje Rijeke u Jadranskom derbiju postavlja, po ubačaju Vešovića, u 80. minuti Franko Andrijašević.

10Ivan Blažević
81'
7Lovro Majer
46'
13Ivan Čeliković2Karlo Bartolec
28Tomislav Mazalović25Jan Doležal
58'
7Josip Šoljić
83'
16Josip Ćorić
15Mislav Komorski31Luka Capan
22Jakov Filipović15Dino Perić
9Marko Kolar
50'
68'
17Endri Cekici
58'
14Marjan Altiparmakovski
63'
11Ivan Antunović
68'
21Jakov Puljić
8'
70'
5Siniša Rožman
26Antonio Bosec44Ante Majstorović
Pričuvni igrači
12Ante Mrmić23Ivan Filipović
19Marin Zulim3Fran Karačić
4Silvije Begić
63'
10Ivan Fiolić
60'
46'
20Khaled Mesfin
81'
14Luka Ivanušec
11Ivan Mamut18Eros Grezda
23Mario Brlečić
79'
68'
9Mirko Marić
68'
27Zoran Danoski40Petar Bočkaj
58'
Treneri
Samir ToplakTomislav Ivković

Šesto kolo MAXtv Prve lige ove će nedjelje zaključiti Inter-Zaprešić i Lokomotiva te Hajduk i Rijeka.

Div iz predgrađa Lokomotivu će ugostiti kao posljednji s dva neriješena rezultata i tri pretrpljena poraza, kao i dva osvojena boda, a ovoga je tjedna odigrao 0:0 s Vinogradarom u prijateljskoj utakmici.

"Imamo premalo bodova s obzirom na naše domete. Moramo skupiti glave, dići se i početi jačim tempom skupljati bodove. Ove nedjelje igramo kod kuće s Lokomotivom i pobjeda se nameće kao imperativ. Lokomotiva ima niz kvalitetnih igrača od kojih prijeti opasnost. Stoga ćemo morati biti na maksimumu kako bismo ostvarili uspjeh. Odgovaraju nam, riječ je o tehničkoj momčadi s kojom se može lijepo igrati", najavio je susret s Lokomotivom Interov Ivan Blažević.

Lokosi su uoči odlaska u Zaprešić deveti s istim omjerom remija i poraza te jednakim brojem sakupljenih bodova kao i Inter, no zbog bolje gol razlike nalaze se poziciju više na ljestvici, a u proteklom su tjednu zaigrali u prvoj utakmici play-offa kvalifikacija za Europsku ligu u sklopu koje su ugostili Genk s kojim su, pak, odigrali 2:2.

Bili kao četvrti dočekuju Riječane u 70. Jadranskom derbiju te uz tri slavlja te po jedan neriješen rezultat i poraz, kao i deset prvenstvenih bodova, a gostovali su prije nekoliko dana kod Maccabija iz Tel Aviva od kojeg su izgubili 1:2 u prvom susretu kvalifikacija za Europsku ligu.

"Najviše mi zaokuplja misli utakmica s Rijekom. Igrači sa zadovoljstvom dočekuju utakmicu. Treba se ohrabriti, odigrati opušteno, ali uz maksimalnu dozu discipline i dizati igru na višu razinu. Drugo poluvrijeme protiv Maccabija pokazalo je da postajemo ozbiljna momčad, da se može računati na određene igrače koji možda još nisu toliko cijenjeni, ali ja smatram da se trude i bore te da su na pravom putu. Posloženi su u sredini i u obrani, pored Dinama su u ovom trenutku druga najbolja hrvatska momčad", izjavio je trener Hajduka Marijan Pušnik koji u susretu neće moći računati na ozlijeđenog Tonćija Mujana.

Hrvatski viceprvak u Split odlazi s drugog mjesta na tablici te s četiri pobjede i jednim remijem, kao i 13 bodova.

"Kao i uvijek kada govorimo o Jadranskom derbiju, to je za nas izazovno gostovanje na Poljudu. Želimo nastaviti pozitivan niz, iako smo svjesni težine zadatka", kazao je trener Rijeke Matjaž Kek.

Susret šestoga kola MAXtv Prve lige između Intera i Lokomotive u Zaprešiću je na rasporedu u 19 sati, dok će Hajduk i Rijeka na Poljudu zaigrati od 21 sat.

Izvori: inter.hr, nk-rijeka.hr