• RSS
  • Izvještaj
  • Sastavi
  • Najava

Ove subote šesto kolo MAXtv Prve lige nastavili su Cibalia i Istra 1961, a susret u Vinkovcima završio je remijem 1:1, dok je u drugom susretu dana Osijek slavio u Koprivnici nad Slaven Belupom 3:2.

Cibalia - Istra 1961 1:1 (1:0)

Nebesko-plavi su kao osmi dočekali Puljane te uz dva neriješena rezultata i tri pretrpljena poraza, kao i dva osvojena boda, dok su Zeleno-žuti bili posljednji uoči susreta šestoga kola s dva remija i tri poraza, kao i dva sakupljena boda, jednako koliko ih broji i Cibalia koja se zbog bolje gol razlike našla dvije pozicije više na tablici.

Domaćin do uvodnog pogotka stiže u 28. minuti kada je siguran Frane Vitaić po ubačaju Sandra Ugrine da bi u nastavku, točnije, u 56. minuti konačnih 1:1 glavom postavio Solomon Theophilus po proigravanju Kenana Hadžića.

Slaven Belupo - Osijek 2:3 (1:0)

Farmaceuti su kao peti s dva slavlja i tri neriješena rezultata te devet prvenstvenih bodova ugostili Osijek, dok su Bijelo-plavi u Koprivnicu stigli kao četvrti s tri pobjede te po jednim remijem i porazom, kao i deset bodova.

Domaćin do vodstva 1:0 dolazi u 42. minuti kada je Mirko Ivanovski siguran s 11 metara. U nastavku, točnije, u 57. minuti na 1:1 poravnao je bivši igrač Slaven Belupa, a odnedavno Osijeka Muzafer Ejupi. Gabrijel Boban ubacio je loptu za Ejupija koji glavom pogađa za poravnanje rezultata.

Gosti su poveli autogolom Dine Štigleca u 68. minuti. Boban je poslao loptu prema šesnaestercu, a Štiglec ju je glavom pospremio u domaća vrata. Na novo izjednačenje čekalo se do 83. minuti. Dominik Radić je asistirao Stefanu Saviću koji siguran biva za 2:2.

Dvije minute kasnije novo vodstvo gostiju. Nakon akcije Milovana Petrovića, koji loptu šalje u sredinu za Ejupija, napadač Osijeka iz blizine pogađa za gostujućih i konačnih 3:2.

U nedjelju će šesto kolo MAXtv Prve lige zaključiti Inter-Zaprešić i Lokomotiva te Hajduk i Rijeka.

20Mario Gregurina10Antonio Perošević
35'
68'
16Vedran Purić26Nikola Matas
24Dino Štiglec
66'
28Andrej Lukić
41'
18Gordan Barić
72'
8Aljoša Vojnović
62'
26Božo Musa30Josip Knežević
87'
19Nikola Katić17Mislav Leko
8Soren Ejlersgard Christensen3Borna Barišić
65'
5Aleksandar Jovičić
38'
25Milovan Petrovikj
21Goran Zakarić
69'
7Gabrijel Boban
22Mirko Ivanovski
42'
63'
9Muzafer Ejupi
58'
85'
Pričuvni igrači
1Goran Blažević13Marko Malenica
13David Arap20Lovro Anić
7Stefan Savić
83'
69'
15Zoran Arsenić
86'
87'
17Mario Burić23Alen Grgić
27Dominik Radić
72'
6Ivica Džolan
23Helder Ribeiro Silva5Benedik Mioč
80'
68'
9Heber Araujo Dos Santos
63'
24Karlo Lulić
62'
Treneri
Željko KopićZoran Zekić

Šesto kolo MAXtv Prve lige u subotu nastavljaju Cibalia i Istra 1961 te Slaven Belupo i Osijek.

Nebesko-plavi kao osmi dočekuju Puljane te uz dva neriješena rezultata i tri pretrpljena poraza, kao i dva osvojena boda.

Zeleno-žuti su posljednji uoči susreta šestoga kola s dva remija i tri poraza, kao i dva sakupljena boda, jednako koliko ih broji i Cibalia koja se, pak, zbog bolje gol razlike nalazi dvije pozicije više na tablici.

"Slijedi nam važna utakmica. Igramo protiv izravnog konkurenta. Očekujem od momčadi korak više u odnosu na prošle utakmice. Želim da budemo konkretni i bolji te da postignemo zgoditak. Nema iznenađenja što se tiče Cibalije i njene igre, moramo biti oprezni što se tiče udaraca izvan 16 metara te ubačaja u sam šesnaesterac", rekao je trener Istre 1961 Goran Tomić.

Farmaceuti su peti s dva slavlja i tri neriješena rezultata te devet prvenstvenih bodova, a ovoga su tjedna u svoje redove doveli 27-godišnjeg francuskog veznjaka Selima Bouadlu koji je ugovor potpisao na dvije godine.

"Pred nama je uistinu težak susret, budući da je Osijek mnogo bolji no u prošloj sezoni, a pokazuju to i njegovi dosadašnji rezultati. Mi smo i dalje neporažena momčad te vjerujem da će tako i ostati i nakon dvoboja s Osijekom. Ostvarili smo tri remija u nizu te je sada vrijeme za pobjedu", kazao je trener Slaven Belupa Željko Kopić.

Bijelo-plavi u Koprivnicu odlaze kao četvrti s tri pobjede te po jednim remijem i porazom, kao i deset bodova, a u proteklom tjednu doveli su veznjaka Domagoja Pušića te u prijateljskom susretu svladali Dračice 14:0.

"Slaven Belupo je ostvario dobar učinak u prethodnim kolima, dvije od tri domaće utakmice riješili su u svoju korist, a u gostima nisu izgubili ni od Dinama u Maksimiru. Nema nikakve posebne razlike, sve ovisi o tome kako će se naši igrači postaviti na terenu. Nikakvog pritiska neće biti. Želim da igramo kao kod kuće, takva će biti i koncepcija naše momčadi, težit ćemo napadačkoj igri, ali ne želim da to bude samo deklarativno nego i da igrači od početka zauzmu takav stav i pokažu se odlučnima u namjeri da se nametnemo protivniku", kazao je trener Osijeka Zoran Zekić koji u susretu sa Slaven Belupom neće moći računati na ozlijeđenog Zorana Lesjaka.

Susret šestoga kola MAXtv Prve lige između Cibalije i Istre 1961 u Vinkovcima je na rasporedu u 19 sati, dok će Slaven Belupo i Osijek u Koprivnici zaigrati od 21 sat.

Izvori: nkistra1961.hr, nk-osijek.hr