• Izvještaj
  • Sastavi
  • Najava

Ovoga petka šesto kolo MAXtv Prve lige na Maksimiru je otvorio Dinamo minimalnim slavljem nad Splitom.

Hrvatski prvak s vodeće pozicije na ljestvici dočekao je momčad Splita te s četiri slavlja i jednim neriješenim rezultatom, kao i 13 osvojenih bodova, dok su Crveni na Maksimir stigli kao šesti s tri remija i dva pretrpljena poraza te tri sakupljena boda.

Nakon što su u prvom poluvremenu mreže mirovale, u nastavku, točnije, u 62. minuti jedini pobjednički pogodak za domaćina postiže Domagoj Antolić. Pokušaj Ante Ćorića s 18 metara brani gostujući vratar Tomislav Duka, a odbijenu loptu kupi Antolić i sigurno postavlja 1:0.

U subotu šesto kolo MAXtv Prve lige nastavljaju Cibalia i Istra 1961 te Slaven Belupo i Osijek, dok će ga u nedjelju zaključiti Inter-Zaprešić i Lokomotiva te Hajduk i Rijeka.

8Domagoj Antolić
62'
3Maksim Vitus
9Angelo Jose Henriquez Iturra4Kristijan Jakić
10Paulo Ricardo Ribeiro De Jesus Machado
55'
8Karolis Chvedukas
86'
15Armin Hodžić
68'
13Josip Jurendić
18Domagoj Pavičić
58'
14Marin Roglić
69'
19Josip Pivarić18Amir Rrahmani
90'+3'
26Filip Benković19Elis Bakaj
67'
30Marko Rog21Ivan Pešić
77Alexandru Matel44Jure Obšivač
21'
6Vinko Soldo55Ivan Fuštar
Pričuvni igrači
40Dominik Livaković12Luka Kukić
21Daniel Olmo Carvajal5Božo Mikulić
24Ante Ćorić
55'
6Frane Maglica
25Bojan Knežević
58'
7Antonio Samac
69'
66Ali Karimi9Filip Bojić
67'
37Petar Stojanović15Matej Jukić
86'
14Amer Gojak
68'
16Mateo Baturina
Treneri
Zlatko KranjčarVjekoslav Lokica

Novo, šesto kolo hrvatskog nogometnog prvenstva otvorit će Dinamo i Split susretom na Maksimiru ovoga petka.

Hrvatski prvak s vodeće pozicije na ljestvici dočekuje momčad Splita te s četiri slavlja i jednim neriješenim rezultatom, kao i 13 osvojenih bodova koliko ih broji i drugoplasirana Rijeka, a ovoga je tjedna u prvoj utakmici play-offa Lige prvaka na Maksimiru odigrao 1:1 s Red Bull Salzburgom.

"Čeka nas utakmica sa Splitom i to će nam biti predigra za Salzburg. Kažem predigra jer ćemo vidjeti koliko mogu dati Machado i Pivarić koji se vraćaju nakon ozljeda. Vjerujem da su ozljede prošlost i da svojim pristupom mogu napraviti jako puno. O Splitu mogu reći to da ga respektiram. Kvalitetna su momčad, ali u prvi plan stavljam našu kvalitetu i dobre rezultate koje postižemo. Očekujem da igrači opravdaju moje povjerenje. Moramo osvojiti sva tri boda. Također, bit će igrača koje ćemo odmoriti, a to su Rog, Fernandes i Soudani. Pripremat ćemo ih za Salzburg. Osim njih odmorit će se Knežević, a Stojanović i Eduardo bit će na klupi. Naravno, to znači da od prve minute brani Šemper, a konkurirat će Karimi, Olmo, Matel, Benković i Soldo. Na raspolaganju imamo i Hodžića, dok Schildenfeld ima problem s tetivom i upitan je", kazao je trener Dinama Zlatko Kranjčar.

Crveni na Maksimir odlaze kao šesti s tri remija i dva pretrpljena poraza te tri sakupljena boda, a ovoga su tjedna u svoje redove doveli 27-godišnjeg veznjaka Adnana Zahirovića, dok dres Splita više neće nositi Tomislav Šarić.

Susret šestoga kola MAXtv Prve lige između Dinama i Splita na rasporedu je u 20 sati.

Izvor: gnkdinamo.hr