• RSS
  • Izvještaj
  • Sastavi
  • Najava

Osmo kolo MAXtv Prve lige otvorili su ovoga petka Inter i Hajduk koji su u Zaprešiću odigrali 1:1.

Div iz predgrađa Hajduk je dočekao sa šestog mjesta na ljestvici te s jednim slavljem, tri neriješena rezultata i tri poraza, kao i šest osvojenih bodova, dok su Bili u Zaprešić stigli kao četvrti te uz četiri pobjede, jedan remi i dva poraza te 13 sakupljenih bodova.

Domaćina u vodstvo dovodi Jakov Puljić u petoj minuti susreta da bi konačnih 1:1 u 77. minuti postavio Fran Tudor. Prvo je Ivan Čović obranio pokušaj Tudora, no Hajdukov igrač potom glavom zabija za izjednačenje i podjelu bodova u Zaprešiću.

U subotu osmo kolo MAXtv Prve lige nastavljaju Split i Istra 1961 te Dinamo i Osijek, dok će ga u nedjelju zaključiti Slaven Belupo i Lokomotiva te Cibalia i Rijeka.

1Ivan Čović
83'
1Dante Stipica
10Ivan Blažević
65'
23Zoran Nižić
46'
13Ivan Čeliković17Josip Juranović
28Tomislav Mazalović
54'
18Zvonimir Kožulj
15Mislav Komorski9Márkó Futács
8Andrea Ottochian26Toma Bašić
57'
22Jakov Filipović88Frane Vojković
64'
21Jakov Puljić
5'
44Marko Ćosić
90'+2'
26Antonio Bosec
79'
27Hysen Memolla
32Luca Polizzi
46'
90Savvas Gkentsoglou
7Tomislav Šarić
73'
19Hamza Barry
Pričuvni igrači
12Ante Mrmić13Ivo Grbić
29Tomislav Hanžek
46'
3Josip Kvesić
19Marin Zulim
65'
11Franck Ohandza Zoa
57'
4Silvije Begić
79'
5Lorenco Šimić
20Khaled Mesfin15Ignacio Maganto Pérez
11Ivan Mamut34Ardian Ismajli
46'
9Marko Kolar32Fran Tudor
76'
64'
Treneri
Samir ToplakMarijan Pušnik

Osmo kolo MAXtv Prve lige, nakon reprezentativne stanke, otvaraju Inter-Zaprešić i Hajduk.

Div iz predgrađa Hajduk dočekuje sa šestog mjesta na ljestvici te s jednim slavljem, tri neriješena rezultata i tri poraza, kao i šest osvojenih bodova, a u reprezentativnoj stanci u svoje je redove doveo veznog igrača Tomislava Šarića te je odigrao prijateljski susret s Aluminijem od kojeg je poražen 0:1, a u susretu s Hajdukom Inter ne može računati na Marija Brlečića zbog kartona.

"Znamo što Hajduk predstavlja u hrvatskom nogometu. No, ta utakmica nosi tri boda kao i svaka druga. Igramo doma, dat ćemo sve od sebe da ti bodovi pripadnu nama", izjavio je Interov Tomislav Šarić.

Bili u Zaprešić stižu kao četvrti te uz četiri pobjede, jedan remi i dva poraza te 13 sakupljenih bodova, dok je za vrijeme reprezentativne stanke doveo 22-godišnjeg veznog igrača Hamzu Barryja te 25-godišnjeg lijevog braniča Josipa Kvesića. S ukrajinskim braničem Maksimom Bilyijem Hajduk je sporazumno raskinuo ugovor. U prijateljskoj utakmici na Poljudu Hajduk je, pak, s 3:1 svladao Široki Brijeg.

"Reprezentativnu stanku iskoristili smo za malo pojačani trening. Stanje momčadi je dobro, zadovoljan sam njihovim pristupom. Znamo kako Inter igra, analiziramo sve utakmice, pogledamo šest, sedam utakmica od svakog protivnika. Znamo koje su im prednosti i mane, znaju i oni za nas. Nema tu mnogo filozofije. Od svojih momaka tražim na svakoj utakmici pun angažman, neovisno o protivniku. U hrvatskoj ligi svaka momčad može pobijediti svakoga, a uz pravi odnos i shvaćanje utakmice te ispunjavanje zadataka vjerujem da bismo trebali pobijediti u Zaprešiću, dakako, uz dužno poštovanje protivniku", kazao je trener Hajduka Marijan Pušnik koji u susretu s Interom neće moći računati na ozlijeđenog Lovru Kalinića i Nikolu Vlašića te Ahmeda Saida Saida koji ima problema s virozom, kao i Jeffersona de Jesus Santosa koji ima upalu krajnika te Antu Ercega zbog kartona i Anthonyja Kalika zbog suspenzije.

Susret osmoga kola MAXtv Prve lige između Intera i Hajduka u Zaprešiću je na rasporedu u 18 sati.

Izvor: inter.hr