• RSS
  • Izvještaj
  • Sastavi
  • Najava

U devetom kolu MAXtv Prve lige, a u prvom susretu ove subote, Istra 1961 je s 4:0 svladala Inter-Zaprešić, dok je u drugom susretu dana Hajduk bio bolji od Slaven Belupa 4:0.

Istra 1961 - Inter-Zaprešić 4:1 (3:0)

Zeleno-žuti su kao osmi dočekali momčad iz Zaprešića te uz jedno slavlje, tri neriješena rezultata i četiri pretrpljena poraza, kao i sa šest osvojenih bodova, dok je Div iz predgrađa bio sedmi s jednom pobjedom, četiri remija i tri poraza te sedam sakupljenih bodova.

Do prvog pogotka domaćin stiže u 17. minuti kada je siguran Mateo Bertoša da bi sedam minuta kasnije, na dodavanje Bertoše, na 2:0 povisio Šime Gržan koji prsima šalje loptu u gol. Netom prije odlaska na odmor, točnije, u 44. minuti Valentino Stepčić s 11 metara postiže treći pogodak za domaću momčad.

U 79. minuti Solomon Theophilus siguran je za 4:0 da bi u 87. minuti autogol postigao Asen Georgiev koji tako postavlja konačnih 4:1.

Hajduk - Slaven Belupo 4:0 (1:0)

Bili su u susret devetoga kola ušli kao četvrti s četiri slavlja te po dva neriješena rezultata i poraza, kao i s 14 prvenstvenih bodova, dok su Farmaceuti u Split otišli kao peti uz dvije pobjede i po tri remija i poraza, kao i devet bodova.

Domaćin u 37. minuti dolazi do uvodnog vodstva, a siguran za Bile je Said Ahmed Said. U 71. minuti Zvonimir Kožulj ubacuje loptu, a Said je koristi za 2:0 za Hajduk.

Tri minute kasnije na 3:0 za domaću momčad povisuje Ante Erceg. Hamza Barry je loptu gurnuo kroz sredinu, a Erceg je koristi za treći domaći pogodak. Konačnih 4:0 u 88. minuti postavlja Marko Futacs. Franck Ohandza je prošao po lijevoj strani i proigrao Futacsa za novi gol Hajduka.

U nedjelju će deveto kolo MAXtv Prve lige zaključiti Osijek i Split te Rijeka i Dinamo.

12Vanja Iveša
46'
1Ivan Čović
16Nikola Žižić4Josip Šoljić
77Šime Gržan
26'
78'
82'
6Antonio Bosec
15Risto Mitrevski7Tomislav Šarić
99Jamilu Collins8Andrea Ottochian
82'
21Valentino Stepčić
44'
9Marko Kolar
71'
18Asen Kirilov Georgiev
88'
10Ivan Blažević
46'
9Theophilus Solomon
79'
13Ivan Čeliković
90'+2'
35Goran Paracki
59'
68'
28Tomislav Mazalović
58'
23Mato Miloš31Jakov Puljić
13Mateo Bertoša
17'
5Mislav Komorski
Pričuvni igrači
33Ivica Ivušić
46'
12Ante Mrmić
25Kenan Hadžić29Tomislav Hanžek
10Abdelhakim Nour Bouhna19Marin Zulim
58'
5Ivica Jurkić20Khaled Mesfin
24Ivor Ljubanović
82'
11Mario Brlečić
8Nikola Prelčec17Zoran Danoski
82'
92David Puclin
68'
33Luca Polizzi
46'
Treneri
Goran TomićSamir Toplak

Deveto kolo MAXtv Prve lige nastavljaju ove subote Istra 1961 i Inter-Zaprešić te Hajduk i Slaven Belupo.

Zeleno-žuti kao osmi dočekuju momčad iz Zaprešića te uz jedno slavlje, tri neriješena rezultata i četiri pretrpljena poraza, kao i sa šest osvojenih bodova, dok su ovoga tjedna u prijateljskom susretu svladali Jadran-Poreč 7:0, a u susretu s Interom neće moći računati na Marija Lucija da Silvu Juniora zbog suspenzije.

Div iz predgrađa je sedmi s jednom pobjedom, četiri remija i tri poraza te sedam sakupljenih bodova, a ovoga tjedna momčad Samira Toplaka zaigrala je u Kotoribi u prijateljskom susretu s Graničarom koji je minimalno svladan.

"Ići ćemo na pobjedu, nadam se osvajanju sva tri boda", rekao je Interov Jakov Filipović.

Bili u susret devetoga kola ulaze kao četvrti s četiri slavlja te po dva neriješena rezultata i poraza, kao i s 14 prvenstvenih bodova.

"Zaista smatram da je svaka utakmica novo poglavlje u domaćem prvenstvu, volio bih da pobijedimo. Pred nama je tjedna od velikog značenja, nadam se da će momci dati sve od sebe te da ćemo uzeti tri boda protiv Slaven Belupa. U svaku utakmicu moramo ući sto posto, treba poštovati Slaven Belupo, ali prije svega treba vjerovati u sebe. Normalno smo analizirali protivnika, kao i za svaku utakmicu. Kako je odigrano više utakmica tako su i analize bolje. Svakako, sve ne zavisi o meni i mojim igračima, već i kako će se Slaven Belupo postaviti", kazao je trener Hajduka Marijan Pušnik koji u susretu neće moći računati na ozlijeđenog kapetana Lovru Kalinića, dok je za utakmicu upitan i Savvas Gentsoglou.

Farmaceuti u Split odlaze kao peti uz dvije pobjede i po tri remija i poraza, kao i devet bodova te im se ovoga tjedna priključio slovenski zadnji vezni igrač Dalibor Stevanović.

"Analizirali smo momčad Hajduka, svjesni smo njegove snage, no jednako tako znamo da imamo svoje šanse i kvalitetu. Siguran sam da ćemo se pokazati u dobrom izdanju na Poljudu", izjavio je trener Slaven Belupa Željko Kopić koji u susretu neće moći računati na ozlijeđene Nikolu Pokrivača, Heldera Riberija Silvu i Dominika Radića, kao i novog igrača Stevanovića.

Susret devetoga kola MAXtv Prve lige između Istre 1961 i Inter-Zaprešića na Drosini je na rasporedu u 17 sati, dok će Hajduk i Slaven Belupo na Poljudu zaigrati od 19 sati.

Izvor: inter.hr