• RSS
  • Izvještaj
  • Sastavi
  • Najava

Ovoga petka deveto kolo MAXtv Prve lige otvorila je Lokomotiva slavljem 4:0 nad Cibalijom.

Lokosi su Vinkovčane dočekali kao osmi s jednim slavljem, dva neriješena rezultata i pet pretrpljenih poraza te pet osvojenih bodova, dok su Nebesko-plavi u Zagreb stigli kao pretposljednji s po četiri remija i poraza te četiri sakupljena boda.

Do prvog pogotka u Kranjčevićevoj domaćin stiže u 37. minuti kada Luka Ivanušec proigrava Jana Doležala za 1:0. Pet minuta kasnije domaća momčad povisuje na 2:0. Lovro Majer izvodi slobodni udarac te ubacuje loptu za Mirka Marića koji pogađa mrežu Cibalije.

U 73. minuti Petar Bočkaj siguran je bio za 3:0, dok konačnih 4:0 postavlja Eros Grezda tri minute kasnije, odnosno, dvije minute po ulasku u igru.

U subotu devet kolo MAXtv Prve lige nastavljaju Istra 1961 i Inter-Zaprešić te Hajduk i Slaven Belupo, dok će ga u nedjelju zaključiti Osijek i Split te Rijeka i Dinamo.

25Jan Doležal
37'
79'
28Matija Mišić
70'
71'
3Fran Karačić15Mate Crnčević
45'
31Luka Capan17Luka Mijoković
14Luka Ivanušec6Josip Tomašević
9Mirko Marić
42'
78'
5Jure Jerbić
5Siniša Rožman
72'
3Perica Šare
40Petar Bočkaj
73'
74'
9Marko Dabro
44Ante Majstorović7Luka Muženjak
13Amir Rrahmani19Tomislav Čuljak
46'
Pričuvni igrači
23Ivan Filipović12Marko Ivkić
32Bruno Rihtar
79'
13Edi Baša
71'
18Eros Grezda
76'
74'
11Sandro Ugrina
66'
46'
11Ivan Antunović
78'
10Marko Pervan
21Tibor Halilović25Tiago Rodrigues Faria
45'
20Denis Kolinger26Zvonimir Filipović
24Marko Stolnik14Fran Šutalo
Treneri
Tomislav IvkovićStanko Mršić

Ovoga petka deveto kolo MAXtv Prve lige otvorit će Lokomotiva i Cibalia.

Lokosi Vinkovčane dočekuju kao osmi s jednim slavljem, dva neriješena rezultata i pet pretrpljenih poraza te pet osvojenih bodova, a u susretu s Cibalijom neće moći računati na Ivana Šunjića zbog kartona.

"Protiv Cibalije očekujemo tvrdu i tešku utakmicu, no bez obzira na sve, naravno da idemo po pobjedu i smatram da smo favoriti", kazao je Lokomotivin Fran Karačić.

Nebesko-plavi u Zagreb stižu kao pretposljednji s po četiri remija i poraza te četiri sakupljena boda, dok u utakmici s Lokomotivom ne mogu računati na Ivana Zgrablića zbog kartona.

"Pred nama je susret s izravnim protivnikom u borbi za ostanak u Prvoj ligi. Lokomotiva još nije uigrana, promijenila je dosta igrača i tu leži naša prilika u ovome susretu. Igramo u gostima i vjerujem kako će Lokomotiva napraviti sve da osigura slavlje na svom terenu, no vjerujem i da ćemo mi dobro odigrati te bih želio da svladamo suparnika", izjavio je trener Cibalije Stanko Mršić.

Susret devetog kola MAXtv Prve lige između Lokomotive i Cibalije u Kranjčevićevoj je na rasporedu u 18 sati.

Izvor: nklokomotiva.hr