• RSS
  • Izvještaj
  • Sastavi
  • Najava

U prvoj utakmici 11. kola hrvatskog prvenstva, Rijeka je kao gost slavila protiv Istre 1961.

Utakmicom Istre 1961 i Rijeke na stadionu Aldo Drosina u Puli otvoreno je 11. kolo MAXtv Prve lige, a gostujuća momčad pod vodstvom Matjaža Keka s nova će tri boda prenoćiti na prvom mjestu uz šest bodova i susret više od drugoplasiranog Osijeka.

Za riječku pobjedu 2:0 pogodili su Črnic nakon samo sedam minuta igre, te Gorgon u 22. minuti dvoboja. Rezultat se do kraja više nije mijenjao.

Istra u prvenstvenom poretku zauzima peto mjesto s osvojenih deset bodova. Puljani u narednom kolu gostuju kod zagrebačke Lokomotive, a Rijeka pred svojim navijačima dočekuje upravo Osijek.

11Goran Roce
59'
15Matej Mitrović
9Theophilus Solomon28Filip Bradarić
7Mario Lucio Da Silva Junior
74'
6Stefan Ristovski
13Mateo Bertoša29Marko Vešović
90'
16Nikola Žižić
86'
8Leonard Zuta
15Risto Mitrevski27Josip Mišić
65'
99Jamilu Collins18Josip Elez
21Valentino Stepčić
32'
23Franko Andrijašević
82'
35Goran Paracki
82'
20Alexander Gorgon
22'
23Mato Miloš11Matic Črnic
8'
71'
Pričuvni igrači
33Ivica Ivušić12Simon Sluga
2Renato Gojković4Frane Ikić
10Abdelhakim Nour Bouhna5Dario Čanađija
71'
77Šime Gržan
59'
14Dario Vizinger
8Nikola Prelčec
74'
21Goodness Ohiremen Ajayi
90'
22Lirim Kelmendi22Aleksandar Šofranac
92David Puclin
82'
77Ivan Martic
82'
Treneri
Goran TomićMatjaž Kek

Ovoga petka 11. kolo MAXtv Prve lige otvorit će Istra 1961 i Rijeka na Aldo Drosini.

Zeleno-žuti hrvatskog viceprvaka dočekuju kao peti s dva slavlja te po četiri neriješena rezultata i četiri poraza, kao i deset osvojenih bodova.

"Samim time što igramo protiv momčadi koja trenutno igra najljepši nogomet u Hrvatskoj i koja je prva na tablici je dovoljna motivacija. Svlačionica je jako pozitivna, atmosfera je odlična i mislim da svi skupa možemo napraviti dobar rezultat. Utakmicu ne gledamo tako da nas je strah Rijeke i da je trebamo zaustavljati, već tako da se i nas nešto mora pitati. Ušli smo u dobar ritam utakmica i ne moramo ih se bojati. Igra se protiv prve momčadi domaćeg prvenstva i većeg motiva nema", izjavio je igrač Istre 1961 Mato Miloš.

Hrvatski viceprvak u Pulu odlazi s vrha ljestvice uz osam pobjeda i dva remija te 26 sakupljenih bodova.

"Pred nama je utakmica koja sa sobom nosi naboj regionalnog derbija. Naše želje ostaju iste, doći s igrom, pozitivnim razmišljanjem i pozitivnom energijom do bodova. Da u ovoj utakmici nogomet neće biti samo u jednom smjeru i nama je jasno. Čeka nas podrška navijača što treba poštivati i jasno nam je da imamo veliku odgovornost. Napravit ćemo sve da dođemo do pobjede, uz poštovanje prema protivniku. Veseli me što će biti prava nogometna atmosfera", kazao je trener Rijeke Matjaž Kek.

Susret 11. kola MAXtv Prve lige između Istre 1961 i Rijeke na Aldo Drosini na rasporedu je u 18 sati.

Izvori: nkistra1961.hr, nk-rijeka.hr