• RSS
  • Izvještaj
  • Sastavi
  • Najava

14. kolo MAXtv Prve lige otvorio je ove subote Dinamo minimalnim slavljem nad Interom u Zaprešiću, dok je u drugom susretu dana Slaven Belupo s 2:0 pobijedio Istru 1961.

Inter-Zaprešić - Dinamo 0:1 (0:1)

Div iz predgrađa hrvatskog je prvaka dočekao sa šestog mjesta na ljestvici te uz dva slavlja, šest neriješenih rezultata i pet pretrpljenih poraza, kao i 12 osvojenih bodova, dok su Modri u Zaprešić otišli kao drugi s devet pobjeda te po dva remija i dva poraza, kao i 29 sakupljenih bodova.

Jedini i pobjednički pogodak u susretu postigao je u devetoj minuti Ante Ćorić po dodavanju Paula Machada.

Slaven Belupo - Istra 1961 2:0 (2:0)

Farmaceuti su Puljane ugostili kao osmi s dva slavlja, pet neriješenih rezultata i šest poraza te 11 prvenstvenih bodova, dok su Zeleno-žuti u Koprivnicu stigli sa sedme pozicije s jednakim omjerom kao što ima i njihov domaćin, točnije, uz dvije pobjede, pet remija i šest poraza, kao i 11 bodova.

Domaćin je poveo u drugoj minuti susreta kada je glavom, na ubačaj Dine Štigleca, siguran Gordan Barić da bi šest minuta kasnije na 2:0, također glavom te po dodavanju Vedrana Purića, povisio Heber Araujo dos Santos te tako i postavio konačan rezultat susreta.

U nedjelju će 14. kolo MAXtv Prve lige nastaviti Lokomotiva i Rijeka te Hajduk i Osijek, dok će ga u ponedjeljak zaključiti Cibalia i Split.

10Ivan Blažević2El Arabi Hilal Soudani
84'
8Andrea Ottochian
65'
67'
9Angelo Jose Henriquez Iturra
60'
26Antonio Bosec10Paulo Ricardo Ribeiro De Jesus Machado
22Jakov Filipović18Domagoj Pavičić
15Mislav Komorski19Josip Pivarić
20Khaled Mesfin22Leonardo German Sigali
88'
7Josip Šoljić24Ante Ćorić
9'
54'
25Tomislav Šarić
70'
26Filip Benković
21Jakov Puljić77Alexandru Matel
9Marko Kolar
79'
11Antenor Junior Fernandes Da Silva Vitoria
Pričuvni igrači
12Ante Mrmić98Adrian Šemper
19Marin Zulim5Jonas Gomes De Sousa
13Ivan Čeliković
67'
7Mario Šitum
60'
23Mario Brlečić
70'
15Armin Hodžić
14Marjan Altiparmakovski23Gordon Schildenfeld
84'
11Ivan Mamut
79'
25Bojan Knežević
54'
32Luca Polizzi37Petar Stojanović
Treneri
Samir ToplakIvaylo Bogdanov Petev

Ove subote 14. kolo MAXtv Prve lige otvorit će Inter-Zaprešić i Dinamo te Slaven Belupo i Istra 1961.

Div iz predgrađa hrvatskog prvaka dočekuje sa šestog mjesta na ljestvici te uz dva slavlja, šest neriješenih rezultata i pet pretrpljenih poraza, kao i 12 osvojenih bodova. U sklopu petog je kola na Maksimiru poražen 1:2 te u susretu s Dinamom neće moći računati na Tomislava Mazalovića zbog kartona. Do četvrtfinala HNK-a Inter je stigao minimalnom pobjedom nad Cibalijom na domaćem terenu.

Modri u Zaprešić odlaze kao drugi s devet pobjeda te po dva remija i dva poraza, kao i 29 sakupljenih bodova, dok su ovoga tjedna stigli do četvrtfinala Kupa Hrvatske slavljem 2:1 nad Bjelovarom.

"Očekuje nas dvoboj protiv Intera, očekujem dobru i zanimljivu utakmicu. Nadam se da ćemo odigrati prema očekivanjima i što je najbitnije osvojiti nova tri boda. Što se tiče stanja u momčadi, osim Ivana Fiolića koji vjerojatno neće biti spreman i ostalih igrača koji su već duže vrijeme van pogona, svi su u dobrom stanju. Gledao sam ih, dobra su momčad. Bit će to teška utakmica, ali smatram da ćemo uzeti ono najvažnije, tri boda", kazao je trener Dinama Ivajlo Petev.

Farmaceuti će Puljane ugostiti kao osmi s dva slavlja, pet neriješenih rezultata i šest poraza te 11 prvenstvenih bodova, no na poziciji niže od Istre 1961 i Inter-Zaprešića, koji imaju jednak omjer, nalaze se zbog lošije gol razlike, dok je osmina finala Kupa Hrvatske Slaven Belupu donijela gostovanje kod Novigrada gdje su Koprivničani minimalno slavili.

"Pred nama je važna utakmica u kojoj će se vidjeti vrijednost momčadi Slaven Belupa te vjerujem da nakon dužeg vremena možemo ostvariti pobjedu. Protiv Splita se u prethodnom kolu nismo predstavili kao što smo željeli, no u susretu Kupa u Novigradu ostvarili smo pobjedu i pokazali smo da smo na dobrom putu. Izuzetno smo motivirani za utakmicu s Istrom 1961 i igrači će dati sve od sebe, a momčad Istre 1961 je dolaskom novog trenera krenula mnogo bolje u domaćem prvenstvu", izjavio je trener Slaven Belupa Željko Kopić koji u susretu neće moći računati na Nikolu Pokrivača i Dominika Radića zbog ozljeda.

Zeleno-žuti u Koprivnicu stižu sa sedme pozicije s jednakim omjerom kao što ima i njihov domaćin, točnije, uz dvije pobjede, pet remija i šest poraza, kao i 11 bodova, dok su u petom kolu u Puli odigrali bez pogodaka i pobjednika, a u osmini finala Kupa Hrvatske ovoga tjedna poraženi su od Splita 1:3 nakon produžetaka te u susretu sa Slaven Belupom neće moćiračunati na ozlijeđenog Matea Bertošu te Šimu Gržana i Kenana Hadžića.

Susret 14. kola MAXtv Prve lige između Intera i Dinama u Zaprešiću je na rasporedu u 15 sati, dok će Slaven Belupo i Istra 1961 u Koprivnici zaigrati od 17 sati.

Izvor: gnkdinamo.hr