• RSS
  • Izvještaj
  • Sastavi
  • Najava

14. kolo MAXtv Prve lige zaključila je ovoga ponedjeljka Cibalia minimalnom pobjedom nad Splitom u Vinkovcima.

Nebesko-plavi su Splićane dočekali kao posljednji na ljestvici uz pet neriješenih rezultata i osam pretrpljenih poraza te pet osvojenih bodova, dok su Crveni u Vinkovce otišli kao pretposljednji s jednom pobjedom, četiri remija i osam poraza, kao i sedam sakupljenih bodova.

Jedini i ujedno pobjednički pogodak u susretu postigao je u 84. minuti susreta Josip Tomašević čime je Cibalia upisala prvu ovosezonsku pobjedu u domaćem prvenstvu.

4Ivan Zgrablić
70'
2Frane Maglica
6Josip Tomašević
84'
5Božo Mikulić
5Jure Jerbić6Amer Dupovac
8Zvonimir Filipović11Sandro Ugrina
13Edi Baša15Ivan Anton Vasilj
15Mate Crnčević
80'
16Marko Pavlovski
17Luka Mijoković17Dino Špehar
70'
19Tomislav Čuljak
13'
68'
20Luka Grubišić
53'
21Vlatko Šimunac
82'
21Ivan Pešić
87'
28Matija Mišić22Domagoj Boljat
Pričuvni igrači
12Marko Ivkić12Luka Kukić
9Marko Dabro
80'
3Toni Grković
10Marko Pervan
68'
7Ardit Deliu
11Fran Šutalo8Karolis Chvedukas
53'
24Matej Grafina9Filip Bojić
87'
25Tiago Rodrigues Faria
82'
14Marin Roglić
70'
27Marko Mlakić55Ivan Fuštar
Treneri
Stanko MršićVjekoslav Lokica

14. kolo MAXtv Prve lige zaključit će ovoga ponedjeljka u Vinkovcima Cibalia i Split.

Nebesko-plavi Splićane dočekuju kao posljednji na ljestvici uz pet neriješenih rezultata i osam pretrpljenih poraza te pet osvojenih bodova, a u petom su kolu domaćeg prvenstva na Parku mladeži odigrali 2:2 sa Splitom, dok su u osmini finala Kupa Hrvatske minimalno poraženi od Inter-Zaprešića.

"Nama ništa osim dobrog rezultata i tri boda ne preostaje u ovoj utakmici. Imamo dosta problema i ozlijeđenih igrača, no naći ćemo dovoljno igrača za ovu važnu utakmicu. Igrači koji su u Zaprešiću zamijenili one standardne pružili su dobru partiju i možda će netko od njih biti u sastavu protiv Splita", izjavio je trener Cibalije Stanko Mršić koji u susretu neće moći računati na Pericu Šarea zbog kartona te na Franu Vitaića.

Crveni u Vinkovce odlaze kao pretposljednji s jednom pobjedom, četiri remija i osam poraza, kao i sedam sakupljenih bodova, a u osmini finala Hrvatskog nogometnog kupa poraženi su od Istre 1961 1:3.

"Nadamo se da ćemo moći ponoviti dobra izdanja iz prethodnih utakmica. Pred nama je važan susret, ali ne i ključan jer domaće prvenstvo ima 36 kola. No, našem je suparniku dvoboj važniji nego nama, budući da ćemo se u slučaju pobjede mi odvojiti na pet bodova razlike od njih. Cibalia je u dosadašnjem dijelu Prvenstva igrala specifičan nogomet, pokazala je da je spremna jurišati prema naprijed", kazao je trener Splita Vjekoslav Lokica.

Susret 14. kola MAXtv Prve lige između Cibalije i Splita u Vinkovcima je na rasporedu u 18 sati.