04.08.2024. 21:00
2 : 1Slaven Belupo
1 : 2Šibenik
Šibenik

Prva utakmica finala Hrvatskog nogometnog kupa između Hajduka i Lokomotive odigrana je u lijepom ambijentu solidno popunjenog Poljuda, a završila je pobjedom Hajduka od 2:1.

08.05.2013. 23:35

Prvo poluvrijeme odigrano je bez pogodaka iako je domaćin imao nekoliko izglednih prilika i pogođenu vratnicu da bi u nastavku gosti došli u vodstvo preko Domagoja Antolića.

Hajduk je uspio poravnati preko Maglice koje je samo minutu ranije ušao u igru da bi rezultatski preokret napravio Jean Kouassi koji je i kod prvog gola asistirao Maglici. Maglica je do kraja susreta još jednom nakon prekida pogodio vratnicu gola Lokomotive.

Zaslužena pobjeda boljeg i angažiranijeg Hajduka koji je tako stekao prednost s kojom odlazi na uzvrat u Maksimir za 14 dana.

Prije seniorske finalne utakmice odigrano je i finale kupa u kategoriji juniora između Dinama i Osijeka. Dinamo je pobijedio s 2:0 golovima Alvira i Špehara i tako ponovio uspjeh iz prošlogodišnjeg finala kada su Plavi bili također uspješniji od Osijeka.

HAJDUK-LOKOMOTIVA 2 : 1 (0:0)

Split: Stadion Poljud, gledatelja 15.000

Suci: Burilo, Conjar, Barišić, Pejin, Ljubičić, Trampus, kontrolor suđenja Blažek, delegat utakmice Matošić

HAJDUK: Goran Blažević, Goran Milović, Avdija Vršajević, Franko Andrijašević (28. Antonio Jakoliš), Goran Jozinović, Mijo Caktaš, Mario Maloča-kapetan, Ivan Vuković (65. Anton Maglica), Ruben Lima, Tino Sven Sušić, Jean Kouassi (83. Danijel Stojanović), trener Igor Tudor

LOKOMOTIVA: Dominik Picak, Tomislav Barbarić, Leonard Mesarić-kapetan, Domagoj Antolić, Mate Maleš, Karlo Bručić, Ivan Boras, Mario Šitum, Marko Pjaca (85. Ivan Peko), Andrej Kramarić (90. Mario Musa), Dinko Trebotić (71. Mathias Chago), trener Tomislav Ivković

Strijelci: 0:1 Antolić (53.), 1:1 Maglica (66.), 2:1 Kouassi (69.)

Žuti kartoni: Vršajević (Hajduk), Peko (Lokomotiva)