5 : 1Rudeš
28.04.2024. 17:00
:Osijek
28.04.2024. 19:30

Otvaranje 32. kola pripalo je Hajduku i Osijeku koji su snage odmjerili na Poljudu. Domaćin je tijekom susreta bio bolji, opasniji, puno više u posjedu lopte, ali je na kraju slavio s minimalnih 1:0. Jedini zgoditak postigao je upravo bivši igrač Osijeka Anton Maglica u 16. minuti. Osječani su najbolju priliku za pogodak imali u 90. minuti kada je Perošević previše oklijevao i propustio donijeti bod svojoj momčadi.

17.05.2013. 22:42

Osvojenim bodovima Hajduk je s utakmicom više uspio bodovno preskočiti Rijeku i Split i, barem privremeno, preuzeti treće mjesto u poretku.

Drugi susret pretposljednjeg kola prvenstva odigran u petak bio je ogled na stadionu u Maksimiru dvije najbolje momčadi prvenstva, Lokomotive i Dinama.

Već na početku treće minute Lokomotiva je povela: Zakarić je iz prekida ubacio pred gol Kelave, Leko pokušao izbiti, ali je pogodio Puljića koji se podmetnuo i ugurao loptu u mrežu za 1:0 i prekid serije vratara Dinama bez primljenog gola.

Dinamo je pokušavao doći do preokreta u rezultatu što mu je uspjelo tek u zadnjoj četvrtini susreta sa dva vrlo lijepa i precizna udarca iz daljine: u 69. minuti precizan je Pamić (nakon asistencije Sammira), a u 83. Sammir je donio pobjedu svojoj momčadi nakon solo prodora i udarca s više od 25 metara.

U 80. minuti sudac Jović zbog učestalog prigovaranja poslao je na tribinu trenera Dinama Krunoslava Jurčića, a u tom periodu bilo je još nekoliko vrlo nervoznih i napetih reakcija s obje strane.

Na utakmici je bila i komisija Hrvatskog zavoda za toksikologiju i antidoping koja odradila redoviti postupak kontrole kojem su prema ždrijebom određenim brojevima morali pristupiti Domagoj Picak i Leonard Mesarić ispred Lokomotive te Josip Ćalušić i Fran Brodić u ime momčadi Dinama.

HAJDUK-OSIJEK 1 : 0 (1:0)

Split: Gradski stadion Poljud, gledatelja 4.000

Suci: Grizelj, Perica, Menđušić, Krečak, kontrolor suđenja Cvitković, delegat utakmice Ivić

HAJDUK: Lovre Kalinić, Antonio Milić (46. Goran Milović), Anton Maglica (74. Ivan Jakov Džoni), Mirko Oremuš, Goran Jozinović-kapetan,  Mijo Caktaš,  Ivan Vuković,  Ruben Lima, Tino Sven Sušić (61. Miro Kovačić), Jean Kouassi, trener Igor Tudor

OSIJEK: Zvonimir Mikulić, Hrvoje Kurtović, Domagoj Pušić, Dragan Blatnjak (79. Mihael Pongračić), Antonio Perošević, Ivan Aleksić (66. Matija Mišić), Marin Glavaš, Zoran Kvržić, Ivo Smoje-kapetan, Josip Mišić (88. Ivan Jakovljević),  Mislav Leko, trener: bez prijave u zapisniku

Strijelci: 1:0 Maglica (16.)

Žuti kartoni: Jozinović (Hajduk), Mišić, Blatnjak (Osijek)

LOKOMOTIVA-DINAMO 1 : 2 (1:0)

Zagreb: Stadion u Maksimiru, gledatelja 300

Suci: Jović, Vrabec, Olujić, Matoc, kontrolor suđenja Huis, delegat utakmice Klepo

LOKOMOTIVA: Domagoj Picak, Mario Musa, Leonard Mesarić-kapetan, Ante Puljić, Ivan Boras (46. Karlo Bručić), Mathias Chago, Ivan Peko, Mario Šitum (46. Marko Pjaca), Goran Zakarić, Dinko Trebotić, Lamin Samateh (60. Andrej Kramarić), trener Tomislav Ivković

DINAMO: Ivan Kelava-kapetan, Lee Addy, Šime Vrsaljko,  Tin Jedvaj, Said Husejinović, Josip Pivarić, Zvonko Pamić (86. Arijan Ademi), Jerko Leko (64. Alen Halilović), Ante Rukavina, Marcelo Brozović, Ivan Krstanović (64. Jorge Cruz Campos Sammir), trener Krunoslav Jurčić

Strijelci: 1:0 Puljić (3.), 1:1 Pamić (69.), 1:2 Sammir (83.)

Žuti kartoni: Peko (Lokomotiva), Vrsaljko (Dinamo)