Ovoga ponedjeljka zaključeno je i treće, ujedno i najefikasnije do sada, kolo MAXtv Prve lige, a u istom su se, pak, istaknula trojica igrača koja konkuriraju za najboljeg igrača kola.

48,65%
Gabrijel Boban
10,81%
Ukupno glasova: 74

Prva liga i njeno treće kolo donijeli su pobjedu Dinama nad Interom iz Zaprešića 5:1, kao i 2:1 slavlje Splita nad Osijekom u dvoboju tada vodećih momčadi ljestvice. Zagreb i Rijeka pobrinuli su se za novi remi u domaćem prvenstvu te su odigrali 3:3, a nedjelja je donijela i pobjedu Istre 1961 nad Hajdukom 4:1. Kolo su u ponedjeljak zaključile momčadi Slaven Belupa i Lokomotive koje su odigrale 2:2.

U proteklom kolu tako su se istaknula trojica igrača koja konkuriraju za najboljeg igrača kola.

Armin Hodžić hat-trickom je u petak predvodio Dinamo do prvog ovosezonskog slavlja u hrvatskom nogometnom prvenstvu. Prvi pogodak Interu, škaricama, zabio je već u osmoj minuti, a mrežu Diva iz predgrađa trese ponovno u 59. minuti, kao i dvije minute zatim. Zaprijetio je Hodžić suparniku svoje momčadi još nekoliko puta, no utakmicu je završio s tri pogotka Interu.

Istra je na Drosini ove nedjelje dočekala Hajduk kojeg je svladala 4:1 s dva pogotka Marcela Heistera čime su Zeleno-žuti osigurali i svoju drugu ovosezonsku pobjedu. Heister se efikasnim pokazao već u desetoj minuti da bi pola sata kasnije nakon njegova ubačaja siguran bio Antonio Repić za još jedan domaći pogodak. Potvrdio je Heister pobjedu svoje momčadi, pak, u 64. minuti kada je siguran za konačnih 4:1.

Nakon poraza i remija, Zagreb je u nedjelju u sklopu trećeg kola MAXtv Prve lige stigao do još jedne podjele bodova. U Kranjčevićevoj je s Rijekom odigrao 3:3. Gabrijel Boban mrežu Rijeke zatresao je po prvi puta u 26. minuti, iako je i ranije ozbiljnije prijetio. Tada je svoju momčad doveo do izjednačenja 1:1 da bi se osam minuta kasnije pobrinuo za još jedno poravnanje rezultata na 2:2.

Još vijesti s oznakama: Rijeka, Dinamo, Hajduk, Split, Osijek, Lokomotiva, Slaven Belupo, Zagreb, Inter-Zaprešić, Istra 1961