U ponedjeljak je zaključeno i peto kolo MAXtv Prve lige te je pritom donijelo nova tri pojedinca koji konkuriraju za najboljeg igrača kola.

68,75%
Goran Paracki
10,42%
Ukupno glasova: 48

Peto kolo Split je otvorio u petak pobjedom 3:0 nad Zagrebom čime se ponovno vratio na sam vrh ljestvice Prve lige. Subota je donijela nova dva susreta, utakmicu Istre 1961 i Intera iz Zaprešića koja je, jednako kao i derbi kola između Dinama i Rijeke odigran u kasnijem terminu, završena bez pogodaka. Do svog prvog slavlja u nedjelju je stigla momčad Slaven Belupa, a bolja je u Koprivnici bila od Osijeka 3:0, dok je kolo, također svojom prvom pobjedom zaključio Hajduk koji je u Zagrebu svladao Lokomotivu 2:1.

U petom kolu tako su se istaknula trojica igrača koji konkuriraju za najboljeg igrača kola.

Momčad Splita pobjedom 3:0 nad Zagrebom ovoga je petka otvorila peto kolo domaćeg prvenstva, a Dražen Bagarić izborio je kazneni udarac za Crvene kojeg kasnije realizira Antonio Mršić i dovodi svoju momčad u vodstvo. Potvrdu pobjede Bagarić je, pak, donio svojoj momčadi u 71. minuti kada postavlja konačnih 3:0.

Hajduk je ovog ponedjeljka, u posljednjem susretu petog kola hrvatskog nogometnog prvenstva, upisao svoje prvo slavlje. Za prvi Hajdukov pogodak pobrinuo se Tomislav Kiš u 11. minuti susreta koji je suparničku mrežu pokušao zatresti i u 30. minuti, ali i u uvodnim minutama nastavka susreta, no na kraju je ostao na jednom postignutom pogotku.

Do prve pobjede stigao je u ovom kolu i Slaven Belupo koji je s 3:0 svladao Osijek. Prvi se kod Farmaceuta u strijelce upisuje Goran Paracki, naime, nakon slobodnog udarca Stefana Savića, Paracki glavom šaljem loptu u gostujući gol čime u 35. minuti otvara koprivničanski put do pobjede.

Još vijesti s oznakama: Rijeka, Dinamo, Hajduk, Split, Osijek, Lokomotiva, Slaven Belupo, Zagreb, Inter-Zaprešić, Istra 1961