17.03.2024. 17:10
Rudeš
Rudeš
0 : 3Dinamo

Hrvatska će imati svog predstavnika u posljednjem pretkolu elitnog europskog klupskog natjecanja: Dinamo je eliminirao Ludogorec i igrat će protiv Bodo/Glimta.

09.08.2022. 22:00

Nakon pobjede u Bugarskoj (2:1), zagrebački Modri svladali su Ludogorec i u maksimirskom uzvratu trećeg pretkola Lige prvaka (4:2) te tako osigurali svoje mjesto u play-offu Lige prvaka, a susret su pratili i predsjednik HNS-a Marijan Kustić te tehnički direktor Stipe Pletikosa.

Drmić je nakon samo 13 minuta glavom načeo gostujuću mrežu, a samo četiri minute poslije Ludogorec je zbog isključenja Jankova ostao s igračem manje.

Oršić je u 27. minuti realizirao kazneni udarac za 2:0, a isti je igrač nedugo prije odlaska na odmor lijepim prizemnim udarcem povisio na 3:0. Međutim, Despodov je u sudačkoj nadoknadi prvog dijela smanjio na 3:1.

Despodov je precizan bio i s bijele točke na početku drugog poluvremena. Nakon što su Bugari crvenim kartonima Ricka i Karničnika ostali s osmoricom, Petković je u 84. minuti s 11 metara postavio konačnih 4:2.

Dinamo će već idućeg tjedna igrati prvu utakmicu play-offa, u Norveškoj kod Bodo/Glimta, a uzvrat je za dva tjedna u Zagrebu.