:Rudeš
28.04.2024. 17:00
:Osijek
28.04.2024. 19:30

Vodeći Dinamo svladao je Osijek u maksimirskom derbiju u kojemu je palo čak sedam pogodaka (5:2), a Varaždin i Šibenik postigli su po dva te podijelili bodove.

20.08.2022. 23:00

Varaždin - Šibenik 2:2 (1:1)

Na varaždinskom stadionu, Čop je iz gužve nakon udarca iz kuta u 24. minuti osigurao gostima vodstvo, da bi Šego ubrzo s desetak metara bio precizan za izjednačenje.

Na početku drugog poluvremena, Šego je fantastičnim udarcem izvan kaznenog prostora donio Varaždinu potpuni preokret (2:1), a domaćini su zatim i dva puta pogodili okvir vrata. Međutim, Delić je u 69. minuti s bijele točke postavio konačnih 2:2.

Šibenik je već četvrtim ovosezonskim remijem na trećem mjestu sa sedam bodova, a Varaždin je šesti s bodom manje.

Dinamo - Osijek 5:2 (1:1)

Vodeći Dinamo uspješan je bio u derbiju kola protiv Osijeka, a mreža gostujućeg sastava zatresla se već u trećoj minuti, kada Oršić iz blizine matira Ivušića.

Osijek je poravnao preko Belje, koji je glavom pogodio u 29. minuti, da bi u 53. minuti Petković na isti način vratio pogodak prednosti na Dinamovu stranu (2:1)

Potom je Bočkaj ubacio za pogodak glavom Perića, dok je Kleinheisler na 3:2 smanjio udarcem iz daljine uz pomoć Dinamovog bloka.

U 82. minuti Bočkaj ponovno centrira za Perićev pogodak glavom, a u sudačkoj nadoknadi Špikićevu je loptu u vlastitu mrežu skrenuo Jurčević, za konačnih 5:2.

Dinamo s pet pobjeda i jednim remijem vodi ispred Slaven Belupa i Šibenika, dok Osijek drži osmo mjesto s pet osvojenih bodova, a za osam dana dočekuje Hajduk.

Još vijesti s oznakama: Dinamo, Osijek, Varaždin, Šibenik