19.05.2024. 17:00
:Gorica
19.05.2024. 19:30
:Rijeka

Osijek je na gostovanju kod Gorice uzeo sva tri boda, a Hajduku i Istri 1961 pripao je po jedan, nakon čak četiri pogotka u nastavku susreta.

17.09.2022. 21:00

Gorica - Osijek 0:1 (0:1)

Momčad Gorice doživjela je peti uzastopni poraz, a praznih ruku ostavio ju je Gržan u 19. minuti dvoboja, kada je iskoristio lošu reakciju domaće obrane, izašao sam ispred vratara Banića te iz drugog pokušaja pogodio za 1:0.

Osijek je u drugoj uzastopnoj utakmici slavio bez primljenog pogotka te se domogao četvrtog mjesta na tablici SuperSport HNL-a, bodovno poravnat s Varaždinom. Gorica je poravnata na začelju s Rijekom, koja u nedjelju dočekuje Šibenik.

Hajduk - Istra 1961 2:2 (0:0)

Hajduk je nakon pobjede u odgođenom Jadranskom derbiju dočekao Istru 1961 te se s osvojenim bodom poravnao na drugom mjestu sa Slaven Belupom. Puljani s 12 bodova na kontu drže šesto mjesto.

Na otvaranju drugog poluvremena Livaja je u mrežu pospremio dugačku loptu Eleza iz zadnje linije, no Istra 1961 ubrzo je uzvratila preko Ercega, koji je lijepim udarcem iz daljine izjednačio na 1:1.

Preokret je Puljanima osigurao Boultam, koji je sam pronašao prostor za udarac izvan šesnaesterca te je lopta uz pomoć Hajdukovog bloka odsjela iza L. Kalinića, a konačnih 2:2 postavio je Livaja u 88. minuti, udarcem pod prečku na asistenciju Biuka.

Još vijesti s oznakama: Hajduk, Osijek, Istra 1961, Gorica