05.05.2024. 19:30

Rijeka i Varaždin u novom su uzbudljivom dvoboju u SuperSport HNL-u podijelili bodove, a potom je derbi Osijeka i Dinama ponudio veliki preokret branitelja naslova.

03.09.2023. 23:30

Rijeka - Varaždin 2:2 (1:0)

Nakon zahtjevnog europskog uzvrata protiv Lillea, Rijeka je na Rujevici dočekala i Varaždin, a povela je u 17. minuti, kada je Fruk glavom uposlio preciznog Jankovića.

Međutim, sredinom drugog poluvremena uslijedio je preokret Varaždina: prvo je Postonjski realizirao kazneni udarac, a odmah potom Brodić prekrasnim udarcem pogađa za 2:1. Desetak minuta prije kraja, isključen je Pellumbi, a u prvoj akciji s igračem više Rijeka je poravnala na konačnih 2:2 - Janković je iz slobodnog udarca pogodio vratnicu, a odbijenu loptu u mrežu je pospremio Obregon.

Osijek - Dinamo 2:3 (1:0)

Aktualni prvak Dinamo slavio je kod Osijeka unatoč zaostatku od dva pogotka do 70. minute. Mierez je već na početku dvoboja kaznio pogrešku Šutala vrlo dobrim udarcem sa 16 metara, da bi na početku drugog poluvremena Mierez proigrao Bukvića, koji matira Nevistića u bliži kut.

Preokret Modrih započeo je Emreli, glavom na ubačaj Moharramija, a Petković je u 86. minuti "panenkom" s bijele točke izjednačio na 2:2. U devetoj minuti sudačke nadoknade iskoristio je još jednu priliku iz kaznenog udarca i donio Dinamu vrijednu pobjedu.

Još vijesti s oznakama: Rijeka, Dinamo, Osijek, Varaždin