28.04.2024. 17:00
:Osijek
28.04.2024. 19:30
:Rijeka

U uzbudljivom srazu Varaždina i Osijeka, u kojemu su pala četiri pogotka, pobjednika nije bilo, a koprivnički je prvoligaš u vrlo sadržajnom susretu uzeo sva tri boda na gostovanju kod Rijeke.

10.12.2023. 19:15

Varaždin - Osijek 2:2 (1:1)

Osijek je poveo već u šestoj minuti utakmice, kada se Mierez odlično izborio za prostor za udarac i pogodio suprotnu stranu domaćih vrata, dok se za poravnanje pobrinuo varaždinski kapetan Postonjski iz kaznenog udarca u 38. minuti.

Za preokret Varaždina pogodio je bivši igrač Osijeka Pilj, koji je u 69. minuti zaključio akciju domaćina i matirao Malenicu za 2:1, da bi u drugoj minuti sudačke nadoknade Bralić najbolje reagirao na ubačaj Lovrića te ispisao na semaforu konačnih 2:2, čime su i jedni i drugi nastavili svoj niz bez pobjede.

Varaždin se bodovno poravnao s Lokomotivom i Istrom 1961, a Osijek je zadržao zaostatak od tri boda za četvrtoplasiranom Goricom.

Rijeka - Slaven Belupo 2:4 (0:1)

Na prvi se pogodak na Rujevici čekalo do sudačke nadoknade prvog dijela, kada je Štrkalj pogodio domaću mrežu, a tu je prednost udvostručio Mioč u 70. minuti.

Ubrzo je džoker s klupe Caimacov povisio na 3:0, a zaostatak Rijeke odmah je smanjio Ivanović. Međutim, Hoxha je efektnim lobom prebacio Labrovića za 4:1, a na konačnih 4:2 smanjio je Obregon.

Rijeka je tim porazom ostala bod iza Dinama, uz utakmicu više, a Slaven Belupo skočio je na šesto mjesto prvenstvenog poretka.

Još vijesti s oznakama: Rijeka, Osijek, Slaven Belupo, Varaždin