28.04.2024. 17:00
:Osijek
28.04.2024. 19:30
:Rijeka

Nakon četiri uzastopne utakmice bez pobjede, Hajduk je na domaćem terenu visoko porazio Slaven Belupo, dok je u nevjerojatnoj kišnoj utakmici Rijeka na gostovanju kod Gorice pobijedila 2:0.

11.02.2024. 19:30

Hajduk - Slaven Belupo 4:0 (1:0)

Na prvi se pogodak na Poljudu čekalo do sudačke nadoknade prvog poluvremena, kada je Kalinić atraktivnim volejem pronašao put do mreže za 1:0, a već početkom nastavka stigla je i potvrda Hajdukove pobjede.

Prvo je Brekalo upisao svoj prvijenac u novom dresu, a potom je akciju za 3:0 uspješno zaključio Kalik. U 68. minuti pogodio je i Čuić, koji je ušao s klupe, a za sva tri pogotka u drugom poluvremenu asistirao je raspoloženi Sahiti.

U sljedećem kolu Hajduk gostuje kod posljednjeplasiranog Rudeša, dok Slaven Belupo u Koprivnici dočekuje Istru 1961.

Gorica - Rijeka 0:2 (0:0)

U kišnim uvjetima u Velikoj Gorici veliku je priliku za vodstvo prvoplasirana Rijeka imala na isteku prvog dijela, kada je Pjaca s bijele točke poslao loptu iznad prečke.

Početkom drugog poluvremena, dosuđen je i kazneni udarac za Goricu, no Jurić je s iste bijele točke jednako promašio. Niti tu nije bio kraj, potom je Rijeka još dva puta imala priliku s 11 metara, te je oba puta precizan bio Obregon, u 66. i 75. minuti.

Rijeka je tako zadržala dva boda prednosti nad Hajdukom, uoči sraza s Lokomotivom, a Gorica je morala priznati peti uzastopni ligaški poraz.

Još vijesti s oznakama: Rijeka, Hajduk, Slaven Belupo, Gorica