04.08.2024. 21:00
2 : 1Slaven Belupo
1 : 2Šibenik
Šibenik

U prvoj nedjeljnoj utakmici SuperSport HNL-a Hajduk je na svom terenu svladao Varaždin rezultatom 2:1, da bi potom Rijeka uvjerljivo svladala Istru 1961 (4:0), dok su Gorica i Osijek podijelili bodove (2:2).

18.08.2024. 23:00

Hajduk - Varaždin 2:1 (0:1)

Varaždin je na Poljudu stigao do svog prvog ovosezonskog pogotka u SuperSport HNL-u, zahvaljujući Mitrovskom već u osmoj minuti utakmice, no u nastavku je Hajduk uspio preokrenuti rezultat.

Krovinović je udarcem iz daljine u 56. minuti poravnao na 1:1, da bi u 74. minuti Hrgović ubacio, a Livaja uspio pospremiti loptu u mrežu za pobjedu 2:1.

Gorica - Osijek 2:2 (1:0)

Osijek se nakon dva uzastopna poraza na otvaranju prvenstva našao u rezultatskom zaostatku i u Velikoj Gorici, a domaćinu je prednost osigurao Kapulica u 38. minuti.

U osječkog junaka pretvorio se Jugović, pogocima za preokret na 2:1 u 53. i 61. minuti dvoboja, no naposljetku je bod Gorici osigurao Pavlović desetak minuta prije kraja.

Rijeka - Istra 1961 4:0 (3:0)

Godinu dana nakon uvjerljivih 6:0 na Rujevici, Rijeka je ponovno visoko porazila Istru 1961, a na pobjednički put domaćina su usmjerili fantastični dalekometni pogoci Rukavine u 18. i Pašalića u 24. minuti.

Već u 27. minuti bilo je 3:0, nakon što je Ivanović uspješno zaključio svoj solo-prodor, a isti je igrač na asistenciju Jankovića ispisao završnih 4:0 na semaforu sredinom drugog poluvremena.

Još vijesti s oznakama: Rijeka, Hajduk, Osijek, Istra 1961, Gorica, Varaždin